Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +7 717 2 79 27 47; +7 717 2 79 29 02 (consular section); In case of urgency (questions regarding visas are not considered urgent): +7 701 643 3283
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis su Kazachstano užsienio reikalų ministru aptarė bendradarbiavimo perspektyvas

Sukurta 2021.02.11 / Atnaujinta 2021.02.11 06:37
  G. Landsbergis su Kazachstano užsienio reikalų ministru aptarė bendradarbiavimo perspektyvas

  Vasario 9 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Kazachstano užsienio reikalų ministru Mukhtaru Tileuberdi. G. Landsbergis pasveikino Kazachstano kolegą paskyrimo į pareigas proga, pasidžiaugė gerais dvišaliais santykiais. Abi pusės sutarė toliau stiprinti Lietuvos ir Kazachstano politinį ir ekonominį bendradarbiavimą.

  Ministras padėkojo Kazachstanui už skiriamą dėmesį įamžinant sovietmečio represijų aukų atminimą ir pristatė pastaraisiais metais Lietuvos įgyvendintus tremtinių ir politinių kalinių, kalintų Kazachstano teritorijoje veikusiuose sovietiniuose lageriuose, atminimui skirtus projektus. G. Landsbergis  išreiškė lūkesčius, kad Lietuva ir Kazachstanas sėkmingai tęs bendradarbiavimą istorinio paveldo išsaugojimo srityje.

  Ministrai aptarė galimybes skatinti bendradarbiavimą transporto ir investicijų srityje, pasidžiaugė sėkmingu ilgalaikiu bendradarbiavimu sveikatos apsaugos ir švietimo srityse.

  Ministras G. Landsbergis pažymėjo, kad Lietuvos ekspertai išreiškė interesą įsitraukti į vystomojo bendradarbiavimo projektus, skirtus Kazachstano reformoms bei Tvirtesnės partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimui tarp Europos Sąjungos ir Kazachstano įgyvendinti.

  Ministrai išreiškė viltį, kad naujai suformuotos Lietuvos ir Kazachstano vyriausybės sėkmingai bendradarbiaus.

  Parlamento rinkimai Kazachstane vyko sausio 10 dieną. Naujoji Vyriausybė patvirtinta sausio 18 dieną. Ministras M. Tileuberdi taip pat eina Kazachstano vicepremjero pareigas.