Lietuvos bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu

Sukurta 2023.07.05 / Atnaujinta 2023.10.03 13:45

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija parengė Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategines gaires „Už saugesnę, atsparesnę ir ekonominį augimą užtikrinančią ateitį“. Strategija parengta, įgyvendinant Vyriausybės siekį sustiprinti Lietuvos tarptautinę padėtį, jos politinius ir diplomatinius santykius su bendramintėmis partnerėmis Rytų Azijos regione, įtvirtinti Lietuvos piliečių saugumą ir gerovę bei atverti Lietuvos eksportuotojams naujų galimybių pažangiausiose pasaulio rinkose. Strategija siekiama išlaikyti impulsą bendram ilgalaikiam LR institucijų veikimui Regione. Esminis Lietuvos veikimo Indijos ir Ramiojo vandenynų regione interesas – taisyklėmis grindžiamos pasaulio tvarkos stiprinimas.

LIETUVOS INDIJOS IR RAMIOJO VANDENYNŲ REGIONO STRATEGINĖS GAIRĖS – UŽ SAUGESNĘ, ATSPARESNĘ IR EKONOMINĮ AUGIMĄ UŽTIKRINANČIĄ ATEITĮ

Tarpinstitucinei darbo grupei pavesta iki š. m. gruodžio 1 d. parengti Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strateginių gairių įgyvendinimo veiksmų planą 2024 m.

Indijos ir Ramiojo vandenynų regione veikia 7 Lietuvos diplomatinės ir prekybos atstovybės – ambasados Australijoje, Indijoje, Japonijoje, Kinijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre bei prekybos atstovybė Taivane. Regione Lietuvą garsina ir 24 garbės konsulai.

Lietuva ir Japonija aktyviai bendradarbiauja pagal strateginės partnerystės veiksmų planą (priedas lietuvių kalba ir anglų kalba).

Vyksta Lietuvos ir JAV strateginis dialogas Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono klausimais.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
F_iyNQKbwAAL_UA.jpg

Lapkričio 22–23 dienomis Naujajame Delyje, Indijoje, vyko antroji Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ir Indijos verslo konklava. Vienoje iš sesijų viceministras Egidijus Meilūnas skaitė pranešimą apie naująsias technologijas, akcentuodamas Lietuvos sumaniosios specializacijos prioritetus, pažangą gyvybės mokslų, lazerių ir IRT sektoriuose. Pažymėjo siekį vystyti puslaidininkių pramonę, pabrėždamas jau esamas Lietuvos ir Indijos verslo partnerystes.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai »
F_cp6FZXUAAiiwV.jpg

Lapkričio 21 dieną Naujajame Delyje įvyko devintosios Lietuvos ir Indijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas ir Indijos išorės reikalų Vakarų reikalų sekretorius Sanjay Verma.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai »
Susitikimas su Indonezijos Užsienio reikalų ministre (1).jpeg

Pirmadienį, spalio 30 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Lietuvos verslo delegacija lankosi Indonezijoje, kur susitiko su užsienio reikalų ministre Retno Marsudi.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
G Landsbergis su Singapūro UR ministru (1).jpeg

Spalio 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankosi Singapūre, kur susitiko su kolega – užsienio reikalų ministru Vivian Balakrishnan. G. Landsbergis teigė, kad tiek ES, tiek Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono valstybės turi bendrą interesą – užtikrinti, kad taisyklėmis pagrįsta tarptautinė tvarka išliktų atspari ir pajėgi atlaikyti geopolitinius ir ekonominius sukrėtimus.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
LR ambasados Singapūre atidarymas (6).jpg

Užsienio reikalų ministras darbo vizito metu oficialiai atidarė Lietuvos ambasadą Singapūre. G. Landsbergis sveikinimo kalboje teigė, kad Lietuvos atstovybės atidarymas – tai dar vienų vartų atvėrimas į Pietryčių Aziją, kuris skatins ekonomikos plėtrą ir inovacijas tarp valstybių.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
G Landsbergis Petrovietnam ir Prekybos pramones min (1).jpeg

Spalio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vietname susitiko su valstybinės energetikos išteklių tiekimo kompanijos „Petro Vietnam“ prezidentu Le Mạnh Hung bei Pramonės ir prekybos viceministru Nguyen Sinh Nhat Tan. G Landsbergis teigė, kad keičiantis geopolitinei realybei svarbi ne tik politinė partnerystė, bet būtinas ir praktinis elementas – naujos tiekimo grandinės, rinkos, investicijos, sustiprintas ekonominis bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono valstybėmis.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »