Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg

Spalio 21-22 dienomis Lietuvos konsulato Seinuose, Lenkijoj, vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas dalyvavo Suvalkų mokslo ir technologijų parko organizuotame penktajame Pasienio verslo forume ,,Nauja realybė – nauji iššūkiai“.

Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
PLB FORUMAS 58.png

Spalio 21 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vykusiame pirmajame Pasaulio lietuvių bendruomenių forume.

Užsienio lietuviai »
DSC_4952.JPG

Spalio 21 dieną Prahoje, Lietuvos ir Čekijos diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečio proga, iškilmingai atidaryta paroda „Čekijos ir Baltijos šalių šimtmetis. 1921-2021“, kurią parengė Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Prahoje. Paroda supažindina su Baltijos valstybėmis, svarbiausiais jų istorijos ir santykių su Čekija momentais, pristato Baltijos šalis, kaip istoriškai patikimas politines partneres, o taip pat perspektyvų regioną plėtoti bendrystes verslo, mokslo, kultūros ir kitose srityse.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
foto su adg.jpg

Spalio 20 ir 21 dienomis viceministras Mantas Adomėnas lankosi Paryžiuje, Prancūzijoje, kur užsienio valstybių atstovams pristato Lietuvos kandidatūrą į UNESCO Vykdomąją tarybą. Susitikimuose su Ispanijos, Vokietijos, Omano, Saudo Arabijos, Tuniso, Angolos, Ganos, Jemeno, Ekvadoro, Madagaskaro, Mianmaro, Sent Kitso ir Nevio, Palau, Palestinos, Hondūro ir kitų šalių nuolatiniais atstovais viceministras pasidalino Lietuvos patirtimi švietimo, mokslo, kultūros paveldo apsaugos, skaitmeninių technologijų ir inovacijų srityse.

Daugiašaliai santykiai »
2.jpg

Spalio 21 dieną, minint Abiejų Tautų Tarpusavio įžado 230-ąsias metines, Lietuvos ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis kartu su Lenkijos ryšių su Palestina biuro vadovu Przemysławu Czyżiu susitiko su Palestinos užsienio reikalų ministru Riadu al-Malki.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
3-20211019 Muza Concert Les Invalides Paris Lithuanian Embassy       850_1795 Photo  Ludo Segers.jpg

Spalio 19 dieną Paryžiaus Invalidų rūmų Šv. Liudviko katedroje surengtas Lietuvos ambasados Prancūzijoje globojamas pianistės Mūzos Rubackytės ir Prancūzijos Respublikinės gvardijos (pranc. Garde républicaine) simfoninio orkestro, vadovaujamo Sébastieno Billardo, koncertas „Napoleonas ir Prometėjas“.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

Lietuvoje dvi dienas viešėjo Lenkijos prezidentas. Vizitas vyko tokiu metu, kai Lenkija įsivėlusi į ginčus su Europos Sąjunga (ES). Neseniai Lenkijos Konstitucinis Tribunolas paskelbė, kad dalis ES sutarties straipsnių nesuderinami su šalies Konstitucija ir Lenkijos Konstitucija yra viršesnė už ES teisę. Tai sukėlė audringą atsaką Briuselio institucijose. Lenkija įspėta, kad sprendimas gali padaryti įtaką, kai Bendrijos šalims bus skirstomi milijardai iš Gaivinimo fondo. Lietuvos užsienio reikalų ministras pripažįsta – Lietuva yra keblioje situacijoje, kai negali labai stipriai palaikyti nė vienos pusės.

Gabrielius Landsbergis – laidoje „Dienos tema“.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
DSC_9373.jpg

Spalio 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lietuvoje viešinčiu Ukrainos kino režisieriumi ir Europos Parlamento teikiamos Sacharovo premijos laureatu, kovotoju už laisvę bei žmogaus teises Olegu Sentsovu.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Artboard 1.jpg

Reiškiame gilią užuojautą dėl istoriko, aktyvaus Lietuvos išeivijos veikėjo, pirmojo Lietuvos ambasadoriaus Izraelyje Romualdo Jono Misiūno mirties.

Ministerijos naujienos »
Random 4.jpg

Spalio 20 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) iškvietė Baltarusijos ambasados Lietuvoje atstovą, kuriam įteikė diplomatinę notą, reikšdama griežtą protestą dėl pasikartojančių Lietuvos valstybės sienos pažeidimo atvejų.

Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
DS_1208.JPG

Spalio 19 dieną vykusioje Lietuvos savivaldybių asociacijos ceremonijoje ,,Auksinės krivūlės 2021“ užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas apdovanojimą už viešosios diplomatijos puoselėjimą įteikė Klaipėdos miesto savivaldybės merui Vytautui Grubliauskui.

Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_1683.jpg

Spalio 19 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas susitiko su Nyderlandų Karalystės parlamento Užsienio reikalų komiteto delegacija.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
f7c021a3-3c01-4bd2-97d8-5709cccd6d71.jpg

Spalio 19 dieną Liuksemburge, Liuksemburgo Hercogystėje, užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame buvo rengiamasi spalio 21-22 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdžiui.

Europos Sąjunga »
_PSP0763.jpg

Spalio 15-17 dienomis Osle, Norvegijoje, vyko Lietuvos ir kitų Baltijos šalių ambasadų globojamas kino festivalis „Baltijos kino dienos“, kurio pagrindinė programa šiemet buvo skirta Lietuvos kino režisierių darbams.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_2689.jpg

Spalio 16-17 dienomis Pafose, Kipre, vyko ketvirtasis Graikijos ir Kipro lietuvių bendruomenių sąskrydis.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų