Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Žmogaus teisių tarybos renginio metu aptarti religijos ir tikėjimo laisvės ribojimo atvejai

Sukurta 2021.03.19 / Atnaujinta 2021.03.19 14:46

Kovo 19 dieną surengtas Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos paraštinis renginys apie religijos ir tikėjimo laisvės ribojimą, vykdomą prisidengiant kova su ekstremistinėmis grėsmėmis. 

Renginio metu Jungtinių Tautų specialusis pranešėjas religijos ir tikėjimo laisvės klausimais, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ir religinių organizacijų atstovai diskutavo apie religijos laisvės ir saugumo užtikrinimo santykį, pasmerkė saugumo užtikrinimo argumento naudojimą, siekiant riboti religinių organizacijų veiklą ir persekioti religines bendruomenes ar jų atstovus.

Diskusijoje pasisakęs Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas pabrėžė šalių pareigą užtikrinti religijos ir tikėjimo laisvę ir ragino gerbti kiekvieno asmens teisę laisvai, nevaržomai ir nebaudžiamai pasirinkti, išpažinti ar keisti savo tikėjimą.

Paraštinį renginį organizavo Lenkijos nuolatinė atstovybės Ženevoje, kartu su Lietuvos, Kroatijos, Danijos, Nyderlandų ir Ukrainos nuolatinėmis atstovybėmis.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos žmogaus teisių srityje, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Šiandien, kovo 24 dieną, įsteigta Tarptautinės atsakomybės platforma Baltarusijai (International Accountability Platform for Belarus), kurios tikslas – rinkti, dokumentuoti, verifikuoti ir kaupti įrodymus dėl šiurkščių žmogus teisių pažeidimų Baltarusijoje, režimo struktūrų vykdomų nuo 2020 metų rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų iki šių dienų.

Daugiašaliai santykiai »

Šiandien, kovo 23 dieną, į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Kinijos ambasadorius Lietuvoje išreikšti protestą dėl parlamentarės Dovilės Šakalienės bei Europos Sąjungos (ES) institucijų ir žmogaus teises Kinijoje ginančių asmenų iš ES valstybių narių įtraukimo į Kinijos sankcijų sąrašus.

ID_UA_HRC46.jpg

Kovo 22-23 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų vyriausiąja žmogaus teisių komisare, kuriai atstovavo jos pavaduotoja Nada Al-Nashif, dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje bei techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo bendruosiuose debatuose.

Daugiašaliai santykiai »
M. Adomenas.png

Vasario 25 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas per nuotolį dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos metu vykstančiame išplėstiniame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet, kuri pristatė pranešimą apie žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje 2020 metų vykusių prezidento rinkimų kontekste.

Dvišaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Vasario 2 dieną Lietuvos iniciatyva Europos Tarybos (ET) bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vadovams buvo išplatinti Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų laiškai, smerkiantys Rusijos teisėsaugos institucijų naudojamą smurtą prieš taikius protestuotojus ir raginantys tarptautinę bendruomenę imtis neatidėliotinų veiksmų, reaguojant į masinius protestuotojų ir žurnalistų sulaikymus Rusijoje.

Daugiašaliai santykiai »