Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Zadare atidaryta lietuvių tautodailės paroda

Sukurta 2021.10.26 / Atnaujinta 2021.10.26 16:34
   Zadare atidaryta lietuvių tautodailės paroda
   Zadare atidaryta lietuvių tautodailės paroda
   Zadare atidaryta lietuvių tautodailės paroda

   Spalio 25 dieną Zadare, Kroatijoje, Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė atidarė jungtinę Lietuvos tautodailininkų parodą „Įkvėpimo paieškos harmonijoje su Lietuvos liaudies meno grožiu“, kurioje pristatoma unikali Lietuvos šiaudų sodų rišimo, juodosios keramikos bei linoraižinių tradicija.

   Atidaryme taip pat dalyvavo Zadaro miesto meras Branko Dukić ir Zadaro nacionalinio muziejaus direktorė Renata Peroš.

   Ambasadorė Jūratė Raguckienė padėkojo Zadaro nacionaliniam muziejui už galimybę supažindinti Kroatijos visuomenę su Lietuvos etniniu paveldu. „Vytauto Valiušio juodosios keramikos kūriniai, džiuginantys dailiomis formomis ir puošyba, taip pat Onos Pusvaškytės linoraižiniai, poetiškai atvaizduojantys senojo kaimo buitį, lauko ir ūkio darbus, unikaliai ir jautriai perteikia gimtojo krašto kultūros savitumą, originalumą ir populiarina Lietuvos liaudies tradiciją užsienyje. Labai norisi, kad mūsų tautas, valstybes, žmones suartintų ne tik didelių iššūkių sprendimų paieškos - kuo visi šiuo metu gyvename, bet ir menas bei kūryba“, – teigė ambasadorė Jūratė Raguckienė.

   Parodą parengė Lietuvos nacionalinis muziejus ir Vilniaus etninės kultūros centras kartu su Zadaro nacionaliniu muziejumi.

   Parodoje eksponuojami tradicinių amatų meistro Vytauto Valiušio juodosios keramikos darbai, liaudies grafikos tradicijų puoselėtojos Onos Pusvaškytės linoraižiniai ir Lietuvos tautodailininkų sukurti šiaudų sodai.

   Paroda Zadaro nacionalinio muziejaus miesto ložėje veiks iki lapkričio 10 dienos.