Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Varšuvoje aptartas tolesnis Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas saugumo srityje

Sukurta 2023.01.14 / Atnaujinta 2023.01.14 13:56
   Varšuvoje aptartas tolesnis Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas saugumo srityje
   Varšuvoje aptartas tolesnis Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas saugumo srityje

   Sausio 13 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas Varšuvoje (Lenkija)  dalyvavo konsultacijose su Lenkijos užsienio reikalų viceministru Paweł Jabłoński ir Lenkijos Respublikos Prezidento kanceliarijos Tarptautinės politikos biuro vadovu Marcin Przydacz.

   Konsultacijų metu aptarta tolesnė parama Ukrainai, kovojančiai prieš Rusijos agresiją, Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas stiprinant saugumą regione bei pasirengimas NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimui, kuris vyks 2023 metų liepos 11-12 dienomis Vilniuje. Pokalbių su Lenkijos atstovais metu viceministras E. Meilūnas pabrėžė, kad rengiantis susitikimui Vilniuje būtina įgyvendinti 2022 metų NATO vadovų susitikime Madride pasiektus sprendimus, susijusius su atgrasymu ir gynyba bei Rytų flango stiprinimu.

   „Svarbu ne tik toliau tęsti ir didinti praktinę paramą Ukrainai, bet taip pat stiprinti NATO ir Ukrainos partnerystę, kas prisidėtų prie tolesnės Ukrainos euroatlantinės integracijos“, – susitikimo metu sakė viceministras.

   Vizito Varšuvoje metu viceministras E. Meilūnas taip pat dalyvavo atminimo lentos, skirtos  Lietuvos Respublikos informacijos biuro Lenkijos Respublikoje veiklos įamžinimui, atidengimo ceremonijoje. 1991 metais sausio-vasario mėnesiais vykstant sovietų agresijai prieš nepriklausomą Lietuvą viešbutyje „Zajazd Napoleoński“ veikė Lietuvos Respublikos informacijos biuras, visam pasauliui skleidęs informaciją apie Lietuvą.