Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerijos pareiškimas dėl politinės situacijos Sakartvele

Sukurta 2021.02.18 / Atnaujinta 2021.02.18 10:41

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija sunerimusi dėl pastaruoju metu susiklosčiusios politinės padėties Sakartvele. Parlamento sprendimas panaikinti pagrindinės opozicinės partijos Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderio Nika Melia teisinę neliečiamybę ir galimas politiko suėmimas mažina dialogo tarp valdančiosios partijos ir opozicijos galimybę, kelia klausimų dėl selektyvaus teisingumo ir teisės viršenybės šalyje.

 

Apgailestaujame, kad Sakartvelo politiniai lyderiai iki šiol nepasinaudojo visomis galimybėmis išspręsti tarpusavio nesutarimus, susijusius su pernai rudenį vykusiais Parlamento rinkimais. Kviečiame Sakartvelo valdžią ir opoziciją atsisakyti veiksmų, vedančių į tolesnę aklavietę ir skaldančių visuomenę bei galimo jėgos panaudojimo prieš piliečius. Tolesnis situacijos eskalavimas tik dar labiau pakenks šalies ateities perspektyvoms. Esame įsitikinę, kad Sakartvelui būtinos valdžios institucijos, gebančios priimti žmonių interesus atitinkančius sprendimus tiek dėl pastarojo meto iššūkių, tiek dėl Europos Sąjungos ir Sakartvelo Asociacijos susitarimą įgyvendinančių reformų.

„Raginame mūsų partnerius Sakartvele atsitraukti nuo raudonųjų linijų ir pasinaudoti proga deeskaluoti situaciją bei ieškoti sprendimų, kaip normalizuoti padėtį ir sugrįžti į konstruktyvų politinį dialogą“, - sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landbsergis.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_9657.jpg

Sausio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Sakartvelo vicepremjeru ir užsienio reikalų ministru Davidu Zalkalianiu, kuris su oficialiu vizitu lankosi Vilniuje. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius dvišalės ir tarptautinės darbotvarkės klausimus, saugumo situaciją Pietų Kaukazo regione ir Sakartvelo integracijos į Europos Sąjungą (ES) ir NATO klausimus.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » NATO ir tarptautinis saugumas »