
Balandžio 4 dieną Turkijos lietuvių bendruomenė Alanijoje paminėjo Šv. Velykas. Šventėje dalyvavo iš Alanijos, Antalijos, Stambulo ir kitų šalies regionų atvykę lietuviai.
Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.
Kovo 12 dieną pirmą kartą organizuotame Lituanistinio ugdymo forume politikai, akademikai, lituanistinio ugdymo praktikai, diasporos organizacijų atstovai nagrinėja lituanistinio ugdymo užsienyje problemas, lituanistinių mokyklų vaidmenį ir jų stiprinimo būdus, nuotolinio ugdymo iššūkius ir galimybes. Daug dėmesio skirta ir tėvų vaidmeniui bei mišrių šeimų vaikų daugybinės tapatybės bei lietuvių kalbos mokymo ypatumams.

Sausio 29-osios naktį, iš Venesuelos į Vilnių atskrido 13 Lietuvos piliečių, lietuvių kilmės asmenų bei jų šeimos narių. Tai jau ketvirtas perkėlimas, kurį, įgyvendindama Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą, suorganizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje. Šiuo metu į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 26 asmenys.

Sausio 19 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos ceremonijos metu Lietuvos pilietės pasas įteiktas aktyviai lietuvybės puoselėtojai Rimai Puniškai.
Sausio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paskelbė 2020 metų „Globalios Lietuvos“ apdovanojimo „Už viso gyvenimo nuopelnus“ laureatą.
Gruodžio 30 dieną Vyriausybės posėdyje buvo nuspręsta nuo 2021 m. sausio 1 d. nebepratęsti skrydžių iš Jungtinės Karalystės (JK) draudimo. Vieningai skrydžių draudimą iš JK įvedusios Baltijos valstybės kartu jo ir atsisakė.
Šis laikotarpis reikalauja bendrų visų gyventojų pastangų ir susitelkimo, stengiantis suvaldyti COVID-19 plitimą, todėl visus raginame susilaikyti nuo nebūtinų kelionių tiek į užsienio valstybes, tiek į Lietuvą.

Lapkričio 28 dieną vyko virtualus metinis Jungtinės Karalystės (JK) bendruomenių vadovų ir atstovų susitikimas, kurį devintą kartą organizavo Lietuvos ambasada JK.

Spalio 17 dieną Hurgadoje Lietuvos ambasada Egipte kartu su lietuvių bendruomene organizavo popietę, kurios metu vietos lietuviai pradėjo naujuosius mokslo metus šeštadieninėje lituanistinėje mokyklėlėje „Jūros arkliukai“.

Spalio 4 dieną vyko Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ir edukacinio centro „Lighthouse“ organizuojamas tarptautinis jaunųjų talentų konkursas. Konkurso tikslas – skatinti bendruomeniškumą tarp lietuvių kilmės vaikų ir paauglių iš įvairių pasaulio šalių, puoselėti lietuvių kalbą, motyvuoti vaikus bei paauglius kūrybinei veiklai, suteikti galimybę atskleisti talentus.
Spalio 1 dieną vyko lietuvių kalbos mokytojams Airijoje skirtas seminaras, kurio metu buvo pranešta apie stiprinamą lietuvių kalbos mokymą Airijoje. Jau nuo kitų mokslo metų lietuvių kalba bus įtraukta į Airijos mokyklų mokymo programą kaip pasirenkama užsienio kalba bei įgaus tokį patį statusą, kaip ir kitos pasirenkamos užsienio kalbos, pavyzdžiui - prancūzų, vokiečių, ispanų ar italų.

Šiemet švenčiamam Lietuvos Nepriklausomybės trisdešimtmečiui, o kitais metais – Lietuvos ir Norvegijos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmečiui pažymėti, Norvegijoje kelionę pradeda Mariaus Jovaišos fotografijų paroda „Neregėta Lietuva: ateitis“.
Rugsėjo 15 dieną skrydžiu Karakasas-Madridas-Frankfurtas-Vilnius į Lietuvą grįžta dar 3 Lietuvos piliečiai, jų sutuoktiniai bei asmenys, turintys teisę į Lietuvos pilietybę. Rugpjūčio 21 dieną į Lietuvą iš Venesuelos grįžo pirmieji 9 perkeliamų asmenų statusą turintys asmenys.

Rugsėjo 2 dieną vyko užsienio reikalų viceministro Nerio Germano ir Estijos vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus Raivo Küüto bei abiejų šalių diasporos politikos planuotojų konsultacijos.