Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

URM vyks komunikacijos mokymai, užtikrinsiantys žmonių su negalia įtraukimą

Sukurta 2023.05.24 / Atnaujinta 2023.05.26 14:16
  URM vyks komunikacijos mokymai, užtikrinsiantys žmonių su negalia įtraukimą

  Gegužės 31 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyks praktiniai mokymai „Kaip parengti kiekvienam prieinamą informaciją?“. Mokymų dalyviai bus supažindinti su informacijos pateikimo būdais žmonėms su negalia, siekiant, kuo geresnio jiems skirtos informacijos pasiekiamumo.

  Mokymai rengiami atsižvelgiant į komunikacijos srityje dirbančių asmenų norą gerinti informacijos sklaidą, kad ji taptų pasiekiamesnė žmonėms su klausos, regos, intelekto sutrikimais, disleksija, senjorams, migrantams, besimokantiems lietuvių kalbos ir daugybei kitų visuomenės narių.

  Informacijos prieinamumo mokymus koordinuojanti Rita Karpuvienė teigia, kad mokymų metu lektoriai atskleis gerąsias Lietuvos ir užsienio praktikas apie tai, kaip tekstą paversti visiems prieinamu. Kiekvienas paskaitos dalyvis turės unikalią galimybę išbandyti tekstų, pritaikytų skaitytojams su įvairia negalia, kūrimo ypatumus ir rekomendacijas. Informacijos prieinamumo gerinimas rodo pagarbą visiems visuomenės nariams. 

  Mokymai vyks lietuvių ir lietuvių gestų kalba gyvai ir nuotoliu. Dalyvauti gali visi norintys, bet būtina išankstinė registracija. Mokymuose dalyvaus ir kitų ministerijų bei jų įstaigų darbuotojai. Šiais metais jau 7 kartą vykstančius mokymus organizuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

  Mokymų lektoriai:

  Justina Bružaitė-Liseckienė, Vilniaus universitetas

  Agnė Župerkaitė, nepriklausoma ekspertė

  Vilmantas Balčikonis, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga

  Lina Juozaitienė, Lietuvių gestų kalbos vertimo centras

  Informacija dalyvaujančių mokymuose gyvai patogumui: maloniai prašome į mokymus atsinešti savo išmanųjį įrenginį (patogiausia - nešiojamąjį kompiuterį).