Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis Paryžiuje: situacija pasienyje su Baltarusija reikalauja griežto bendro atsako

Sukurta 2021.11.10 / Atnaujinta 2021.11.10 10:28
   Ministras G. Landsbergis Paryžiuje: situacija pasienyje su Baltarusija reikalauja griežto bendro atsako
   Ministras G. Landsbergis Paryžiuje: situacija pasienyje su Baltarusija reikalauja griežto bendro atsako
   Ministras G. Landsbergis Paryžiuje: situacija pasienyje su Baltarusija reikalauja griežto bendro atsako

   Vėlų lapkričio 9 dienos vakarą užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, lankydamasis Paryžiuje, susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves Le Drian.

   Susitikimo metu aptarti dvišaliai santykiai, Baltarusijos režimo eskaluojama neteisėtos migracijos krizė ir galimas Europos Sąjungos (ES) atsakas, santykiai su Kinija ir Rusija, bendradarbiavimas Indijos ir Ramiojo vandenyno regione, situacija Sahelyje kiti aktualūs tarptautinės darbotvarkės klausimai.

   „Pastarųjų dienų įvykiai pasienyje su Baltarusija rodo, kad situacija yra labai pavojinga ir nenuspėjama. Siekdama išvengti tolesnės įvykių eskalacijos, ES turi imtis bendrų ryžtingų veiksmų Baltarusijos režimo atžvilgiu, įskaitant papildomas sankcijas, kurios apimtų ir oro uostus. Tai nėra išpuolis tik prieš Lietuvą, Lenkiją ar Latviją. Tai yra išpuolis prieš ES ir visą demokratinių šalių bendruomenę“, - pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas. Ministras G. Landsbergis pabrėžė, kad, reaguojant į tokio pobūdžio hibridines atakas, turėtų būti atitinkamai adaptuojama ES migracijos politika, kas galėtų tapti vienu iš Prancūzijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų.

   Ministras G. Landsbergis padėkojo Prancūzijai už jos indėlį į Lietuvos ir viso regiono saugumo stiprinimą. „Esame suinteresuoti glaudesniu bendradarbiavimu su Prancūzija gynybos ir saugumo srityse, ketiname prisidėti prie Prancūzijos vadovaujamos tarptautinės karinės operacijos „Takuba“ Malyje“, - sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

   Kalbantis apie santykius su Kinija, ministras G. Landsbergis akcentavo ES solidarumo ir kalbėjimo vienu balsu poreikį. “Reguliaraus 27+1 formato sukūrimas sudarytų galimybes efektyviau bendradarbiauti su Kinija ir apginti mūsų bendrus interesus”, - sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

   Ministrai aptarė bendradarbiavimo Indijos ir Ramiojo vandenyno regione svarbą bei Prancūzijos planus šioje srityje jos pirmininkavimo ES Tarybai metu.

   Ministras taip pat pasidžiaugė intensyvėjančiais dvišaliais santykiais. Pastaruoju metu Paryžiuje lankėsi Lietuvos ekonomikos ir inovacijų bei krašto apsaugos ministrai, artimiausiu metu planuojami Seimo Pirmininkės ir kultūros ministro vizitai.

   Šiandien ministras G. Landsbergis sakys kalbą UNESCO Generalinės konferencijos plenarinių debatų metu. Taip pat susitiks su Prancūzijos valstybės sekretoriumi Europos reikalams Clement Beaune.

   Nuotraukos: Ludo Segers Photography

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   URM foto 2.jpg

   Sausio 20 dieną Vilniaus arkikatedroje buvo laikomos šv. Mišios skirtos humanisto ir leidėjo Pranciškaus Skorinos atminimui. Kartu paminėta ir pirmosios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK) spausdintos knygos, kurią išleido P. Skorina, 500 metų sukaktis.

   Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Sausio 7 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime, surengtame siekiant aptarti saugumo situaciją Europoje, susijusią su Rusijos karinių pajėgų telkimu prie Ukrainos ir pasikonsultuoti prieš numatomus NATO bei sąjungininkių kontaktus su Rusija, įskaitant NATO−Rusijos tarybą, kuri planuojama sausio 12 dieną.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   KROP4522.jpg

   Šiandien, sausio 2 dieną, užsakomuoju skrydžiu iš Lietuvos į Iraką išvyko 98 Irako piliečiai, sutikę savo noru grįžti į gimtąją šalį. Tai pirmasis toks užsakomasis skrydis iš Lietuvos, skirtas į kilmės šalį grįžtantiems neteisėtai Lietuvos sieną kirtusiems asmenims, nes jiems nebuvo suteiktas prieglobstis.

   Ministerijos naujienos »