Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje įvyko filosofo ir kultūros istoriko Levo Karsavino atminimo vakaras

Sukurta 2021.10.20 / Atnaujinta 2021.10.25 08:42
   Maskvoje įvyko filosofo ir kultūros istoriko Levo Karsavino atminimo vakaras
   Maskvoje įvyko filosofo ir kultūros istoriko Levo Karsavino atminimo vakaras
   Maskvoje įvyko filosofo ir kultūros istoriko Levo Karsavino atminimo vakaras

   Spalio 20 dieną Lietuvos ambasadoje Maskvoje, Rusijoje, Jurgio Baltrušaičio namuose, vyko filosofo ir kultūros istoriko, rašiusio rusų ir lietuvių kalbomis, Levo Karsavino atminimo vakaras. Renginys skirtas atkreipti dėmesį į 1928–1946 m. Vytauto Didžiojo universiteto ir Vilniaus universiteto profesoriaus bei Lietuvai ir Rusijai reikšmingą humanistinį L. Karsavino  palikimą. 2022 metais bus minimos L. Karsavino 140-os gimimo ir 70-os mirties metinės.

   Lietuvos ambasadorius Rusijos Federacijoje Eitvydas Bajarūnas sakė, kad „organizuojant šį atminimo vakarą, siekiama suburti besidominčius ne tik istoriniu, filosofiniu Levo Karsavino palikimu, bet ir kalėjusių Abezės ir kituose Intos lageriuose ir ten mirusių lietuvių, lietuvių ir rusų mokslininkų, menininkų ir kitų atminties puoselėtojus į vieną bendradarbių būrį, kuris dalyvautų pastoviame atminties fiksavimo ir atminties puoselėjime, įskaitant lietuvių laidojimo vietų įamžinimą ir priežiūrą“. Ambasadorius palinkėjo puoselėti lietuviškąjį pėdsaką Rusijoje, įtraukiant kuo platesnius Rusijos visuomenės sluoksnius į kultūrinių ir kitų ryšių su Lietuva palaikymą.

   Atminimo vakaro metu pranešimus apie L. Karsavino gyvenimą skaitė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doc. dr. A. Gieda, Intos ir Maskvos srities Elektrostalio miestų atstovės doc. L. Sizinceva ir I. Kutuzova bei T. Podrabinek, L. Karsavino atminties puoselėtoja, nuo 2012 m. kartu su ambasada rengianti jam skirtus renginius, taip pat Lietuvių literatūros vertėjų sąjungos narė M. Čepaitytė, Maskvos valstybinio M. Lomonosovo doc. S. Poliakova.

   Renginio metu svečiai turėjo galimybę išgirsti J. S. Bacho, L. van Bethoveno, F. Šopeno, A. Skriabino ir S. Rachmaninovo muzikos kūrinius, atliktus Maskvos valstybinės P. Čaikovskio konservatorijos studento, tarptautinių konkursų laureato Daniil Džan.

   Lietuvos ambasada Maskvoje ir Lietuvos generalinis konsulatas Sankt Peterburge planuoja toliau tęsti veiklą siekiant įamžinti L. Karsavino atminimą.