Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Įsigaliojo penktasis ES ribojamųjų priemonių paketas Baltarusijos režimo atžvilgiu

Sukurta 2021.12.02 / Atnaujinta 2021.12.02 20:04
  Įsigaliojo penktasis ES ribojamųjų priemonių paketas Baltarusijos režimo atžvilgiu

  Šiandien, gruodžio 2 dieną, įsigalioja naujas Europos Sąjungos (ES) ribojamų priemonių paketas, kuriame yra  28 fiziniai ir juridiniai asmenys (17 asmenų ir 11 įmonių), prisidėję prie neteisėtos migracijos organizavimo politinio spaudimo tikslais bei represijų prieš Baltarusijos žmones organizavimo.

  Tai jau penktas ES ribojamų priemonių paketas, pirmą kartą įvedus naują – migracijos instrumentalizavimo – kriterijų. Sankcionuojamų fizinių ir juridinių asmenų sąraše – Baltarusijos režimo prokurorai ir teisėjai, pasienio su trečiosiomis šalimis vadai, taip pat migrantų gabenimo schemose dalyvaujančios Baltarusijos oro linijos „BELAVIA“, viešbutis „Planeta“, turizmo agentūra „Tsentrkurort“ ir kiti.

  „Šis ES sankcijų paketas liudija, kad ES išlieka vieninga ir netoleruos ciniško ir brutalaus Lukašenkos režimo veiksmų tiek prieš Baltarusijos žmones, tiek prieš pažeidžiamus migrantus iš tolimų kraštų. Jei Minsko režimas ir toliau tęs savo neteisėtus veiksmus, ES turi instrumentus svarstyti ir naujus sankcijų paketus“, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

  Iš viso šiuo metu su Baltarusija susijusios ES ribojamos priemonės taikomos 183 asmenims ir 26 įmonėms.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1.jpg

  Vasario 15 dieną vykusiuose susitikimuose Paryžiuje viceministras Arnoldas Pranckevičius aptarė Europos paramą Ukrainai ir bendrus ES veiksmus Rusijos agresijos akivaizdoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  G. Landsbergis URT 1 (2).jpg

  Sausio 24 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje Briuselyje, kur ES užsienio reikalų ministrai tęsė sausio 13-14 dienomis Breste, Prancūzijoje, vykusiame neformaliame susitikime (Gymnich) pradėtas diskusijas dėl saugumo situacijos Europoje. Ministrai nuotoliniu būdu situaciją aptarė ir su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretoriumi Anthony Blinkenu.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  Random 1.jpg

  Sausio 24 dieną Briuselyje, Belgijoje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje (URT), kurioje numatoma aptarti saugumo situaciją Europoje. ES užsienio reikalų ministrai bendrus tolesnius veiksmus pirmadienį taip pat aptars ir su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  vcm plenarinė.PNG

  Sausio 22 dieną viceministras Arnoldas Pranckevičius Strasbūre, Prancūzijoje, dalyvauja Konferencijos dėl Europos ateities plenarinėje sesijoje. Joje aptariamos Europos Sąjungos (ES) piliečių ir nacionalinių forumų metu europiečių pateiktos idėjos demokratijos, vertybių, saugumo, klimato kaitos, sveikatos apsaugos temomis.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  URM foto 2.jpg

  Sausio 20 dieną Vilniaus arkikatedroje buvo laikomos šv. Mišios skirtos humanisto ir leidėjo Pranciškaus Skorinos atminimui. Kartu paminėta ir pirmosios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK) spausdintos knygos, kurią išleido P. Skorina, 500 metų sukaktis.

  Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Sausio 7 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime, surengtame siekiant aptarti saugumo situaciją Europoje, susijusią su Rusijos karinių pajėgų telkimu prie Ukrainos ir pasikonsultuoti prieš numatomus NATO bei sąjungininkių kontaktus su Rusija, įskaitant NATO−Rusijos tarybą, kuri planuojama sausio 12 dieną.

  NATO ir tarptautinis saugumas »