Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
PINO salėje.jpg

Liepos 22 dieną baigėsi Ženevoje, Šveicarijoje, vykusi Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) 63-ioji Generalinė asamblėja, kurios metu priimti reikšmingi sprendimai dėl daugelį metų neišsprendžiamų teisėkūros darbotvarkės klausimų – Dizaino teisės sutarties ir Sutarties dėl intelektinės nuosavybės ir genetinių išteklių bei su jais susijusių tradicinių žinių apsaugos. PINO valstybės narės sutarė, kad diplomatinės konferencijos šių daugiašalių sutarčių priėmimui bus sušauktos ne vėliau kaip 2024 metais.

Atstovybių naujienos »
292895706_591535292307860_1440491446940917339_n.jpg

Liepos 15 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės Ženevoje vadovo pavaduotojas Arūnas Jievaltas Lietuvos delegacijos vardu pasisakė vakar prasidėjusioje Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (toliau - PINO) Generalinės asamblėjos 63-joje sesijoje.

Atstovybių naujienos »
20220713 Book Presentation Moncy Embassy Paris 850_9957 Photo  Ludo Segers.jpg

Liepos 13 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje, Prancūzijoje, žymaus skulptoriaus Antano Mončio sūnus, teatro pedagogas, oratorinio meno mokytojas Jean-Christophe Mončys pristatė savo knygą „Mano tėvas Antas“ (pranc. Mon Père Ant), kuri atskleidžia Lietuvoje gimusio ir Prancūzijoje kūrusio skulptoriaus A. Mončio kūrybos paslaptis, vidinį skulptoriaus santykį su savo gimtine Lietuva, pasakoja apie ilgą išeivijos laikotarpį Paryžiuje, glaudų menininko ryšį su gamta ir kultūra bei nepertraukiamus įkvėpimo šaltinius, kuriuos jis derino su to meto šiuolaikinio meno tendencijomis. Knyga išleista minint A. Mončio (1921-2021) šimtąsias gimimo metines.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
Trade -financing foto.jpg

Liepos 12 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) Donatas Tamulaitis pirmininkavo PPO Prekybos, įsiskolinimų ir finansų darbo grupės susitikimui, kuriame vyko diskusija dėl rekomendacijų sprendžiant prekybos finansavimo iššūkius.

Atstovybių naujienos »
unesco.jpeg

Liepos 8 dieną baigėsi keturias savaites Ženevoje vykusi Jungtinių Tautų (JT)  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT), kurios narė yra Lietuva, 50-oji sesija. Taryba darbą baigė priėmusi 23 rezoliucijas. Nepaisant kai kurių šalių gausių bandymų abejoti žmogaus teisių principais, šios rezoliucijos ne tik patvirtino, bet ir papildė daugiašales pastangas užtikrinant žmogaus teises bei išlaikant tarptautinį dėmesį sudėtingoms situacijoms Lietuvos kaimynystėje. 

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
NJ_20220707.jpg

Liepos 7 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva perspėjo Baltarusiją nepažeisti ESBO įsipareigojimų, kuriais privalo užtikrinti mokymą tautinių mažumų kalba. Baltarusija, priėmusi savo švietimo kodekso pakeitimus, nuo šių metų rugsėjo 1 dienos nebeužtikrins mokymo lietuvių kalba lietuviškose mokyklose, esančiose Rimdžiūnuose ir Pelesoje.

Atstovybių naujienos »
IMG_9904.jpg

Birželio 27 – liepos 1 dienomis Jungtinių Tautų (JT)  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) darbe dalyvaujanti Lietuva pasisakė dialoguose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje, neigiamo dezinformacijos poveikio žmogaus teisėms, smurto prieš moteris ir mergaites klimato kaitos kontekste, augančio skurdo klausimais bei skubiai surengtuose debatuose dėl moterų ir mergaičių padėties Afganistane pasisakė. Šią savaitę surengtas paraštinis renginys klimato kaitos ir neįgaliųjų teisių tema bei neformali diskusija su Rusijos žmogaus teisių gynėjais.

Atstovybių naujienos » Kalbos, pareiškimai »
Road Safety PR.png

Birželio 30 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos  aukšto lygio susitikime dėl pasaulinio eismo saugumo gerinimo Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas perskaitė bendrą Europos Sąjungos valstybių narių ir dar 17 valstybių (Albanijos, Andoros, Australijos, Gvatemalos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Kolumbijos, Korėjos Respublikos, Moldovos, Monako, Naujosios Zelandijos, Sakartvelo, San Marino, Šiaurės Makedonijos ir Ukrainos) pareiškimą, kuriame akcentavo, kad Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą jau padarė itin neigiamą poveikį ir neleis Ukrainai pasiekti su eismo saugumu susijusių 2030 metų darnaus vystymosi darbotvarkės tikslų.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos »
mk (1).jpeg

Birželio 27-29 dienomis Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje (JK) Renatas Norkus lankėsi Edinburge, Škotijoje. Vizito metu Edinburge delegacija iškilmingai atidarė pirmąjį Lietuvos Respublikos garbės konsulatą Škotijoje bei susitiko su Škotijos vyriausybės atstovais.

Atstovybių naujienos »
BD6F18A1-DA8F-432C-B910-25DBDB39B92C.jpeg

Birželio 24 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje atidaryta fotografo, žurnalisto, LRT bendradarbio Ludo Segers fotografijų paroda „Nuo čia iki Vilniaus“ (pranc. D’ici à Vilnius), kurioje pristatomi fotomeninko objektyvo užfiksuoti įspūdingi Prancūzijos ir Lietuvos miestų ir jų gyventojų vaizdai, tarp kurių – Paryžius, Vilnius, Trakai. 

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
A.Zykas.jpg

Birželio 24 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Aurelijus Zykas įteikė skiriamuosius raštus Japonijos imperatoriui Naruhito.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
2 (2).jpeg

Birželio 20-24 dienomis Jungtinių Tautų (JT)  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) darbe dalyvaujanti Lietuva pasisakė smurto prieš moteris ir mergaites, teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo, teisės į švietimą, klimato kaitos ir migrantų teisių klausimais, įskaitant ir Rusijos agresijos Ukrainoje kontekste bei dalyvavo paraštiniuose renginiuose.
 

Atstovybių naujienos » Kalbos, pareiškimai »
_DSC8339.jpg

Birželio 17 dieną Briuselyje, Belgijoje, Flagey kultūros centre pirmą kartą oficialiai šioje šalyje buvo parodytas režisierės Giedrės Žickytės dokumentinis filmas „Šuolis“. Dideliam būriui žiūrovų filmą pristatė Lietuvos kultūros atašė Europos Sąjungoje (ES) Vida Gražienė, o taip pat Lietuvos ambasadoriai Briuselyje Arnoldas Pranckevičius, Rita Kazragienė ir Deividas Matulionis. Po filmo peržiūros sekė trumpa diskusija su režisiere.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
2022-06-14 HRC50.jpg

Birželio 13-16 dienomis Lietuva Jungtinių Tautų (JT)  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) sesijoje didžiausią dėmesį skyrė žmogaus teisių pažeidimams konkrečiose šalyse, ginkluotų konfliktų metu ir teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę.

Atstovybių naujienos »
2.jpg

Birželio 14 – Gedulo ir vilties – dieną, Lietuvos atstovybės užsienyje paminėjo nuo sovietinių represijų ir trėmimų nukentėjusius lietuvius, latvius ir estus bei dalyvavo kasmetinėje atminties akcijoje „Ištark. Išgirsk. Išsaugok.“, skirtoje lietuvių tautos tremties ir kalinimo istorijai.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų