Ekonominės diplomatijos tarybos veikla

Sukurta 2014.01.28 / Atnaujinta 2021.06.28 16:44

Globalizacija ir auganti tarptautinė konkurencija reikalauja optimalios ekonominius interesus užsienyje įgyvendinančių valstybės institucijų bei verslo konsolidacijos – tik koordinuotos valstybės ir verslo pastangos, racionaliai naudojami finansiniai ir žmogiškieji resursai gali užtikrinti konkurencingą valstybės ekonomių interesų atstovavimą globaliame pasaulyje. Ypač tai svarbu tokioms dideliais ištekliais nepasižyminčioms valstybėms ir atviroms ekonomikoms kaip Lietuva.

Institucinio konsolidavimosi ar didesnio tarpinstitucinio koordinavimo keliu ekonominių interesų įgyvendinimo užsienyje srityje yra pasukusios daugelis Skandinavijos šalių, kurios visada pasižymėjo racionalumu. To siekiame ir Lietuvoje, todėl 2013 m. liepos 11 d. buvo įsteigta Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba (EDT), kuri teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus ekonominės diplomatijos srityje dėl Lietuvos ekonominės užsienio politikos strateginių ir prioritetinių krypčių bei dėl atstovavimo Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje sistemos tobulinimo.

Ekonominės diplomatijos tarybos rėmuose veikia darbo grupė, kuri vykdo EDT pavestas užduotis ekonominės diplomatijos srityje, pati inicijuoja klausimų svarstymą, priima sprendimus bei teikia juos EDT.

Ekonominės diplomatijos taryboje ir Ekonominės diplomatijos tarybos darbo grupėje lygiomis teisėmis dalyvauja tiek valdžios institucijos, tiek asocijuotos verslo struktūros bei lietuvių diasporos profesionalų tinklą vienijanti organizacija. Tokiu būdu siekiama užtikrinti konstruktyvų dialogą ir kokybiškiau įgyvendinti ekonominę valstybės politiką bei ginti Lietuvos verslo interesus užsienyje.

EDT ir EDT darbo grupę sudaro Užsienio reikalų, Ekonomikos ir inovacijų, Susisiekimo, Žemės ūkio ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, Vyriausybės, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos pramonės, prekybos ir amatų rūmų asociacijos, Lietuvos verslo konfederacijos, Lietuvos darbdavių konfederacijos, asociacijos "Investors' Forum", Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, asociacijos „Fintech Hub LT“, Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos „LINPRA“, Lietuvos lazerių asociacijos, Lietuvos biotechnologų asociacijos, Lietuvos maisto eksportuotojų asociacijos „LITMEA“, VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ atstovai.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Vasario 25 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų taryboje, skirtoje pasirengti vasario 26–29 dienomis Abu Dabyje vyksiančiai 13-ajai Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijai.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »
G. Landsbergis su JAE ministru.jpeg

Šiandien, sausio 17 dieną, Davose užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) ekonomikos ministru Abdulla bin Touq Al Marri.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
53465400983_ba07e53437_z.jpg

Sausio 17–18 dienomis Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus kasmetiniame Pasaulio ekonomikos forumo susitikime Davose.

Lietuvos diplomatijos vadovas bus vienas iš pagrindinių pranešėjų sausio 18 dieną vyksiančioje sesijoje “Rusija: kas toliau?“ (angl. “Russia: What Next?”) apie tai, kokį poveikį Rusijos karas prieš Ukrainą turi tarptautinei bendruomenei ir pačiai agresorei. Sesijoje taip pat dalyvaus Europos prekybos komisaras Valdis Dombrovskis, Rumunijos užsienio reikalų ministrė Luminița Odobescu ir Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
001 Viceministro E. Meilūno įžanginis žodis.JPG

Lapkričio 9 dieną Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų metiniame susitikime buvo diskutuojama apie atstovybių veiklą ekonominės diplomatijos ir ekonominio saugumo stiprinimo srityse.

Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
386870918_256297640705066_4102258436003795041_n.jpg

Spalio 9 dieną Ženevoje Lietuvos nuolatinis atstovas prie Pasaulio prekybos organizacijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Raimondas Ališauskas susitiko su šios organizacijos Generaline direktore dr. Ngozi Okonjo-Iweala ir įteikė skiriamuosius raštus. 

Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
009 LT MFA photo.JPG

Rugsėjo 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Lietuvoje viešinčiu Europos Komisijos vicepirmininku ir už prekybą atsakingu komisaru Valdžiu Dombrovskiu. 

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »