Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +7 717 292 5850; In case of urgency (questions regarding visas are not considered urgent): +7 701 643 3283
Faksas +7 (7172) 925 853
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Toliau bus vystomas Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimas gynybos srityje

Sukurta 2016.07.27 / Atnaujinta 2016.07.28 09:19
  Toliau bus vystomas Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimas gynybos srityje

  Liepos 25 d. Astanoje, Kazachstane, pasirašytas atnaujintas 2008 m. gegužę pasirašyto Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos ir Kazachstano gynybos ministerijos susitarimo dėl bendradarbiavimo karinėje srityje pakeitimo protokolas. Pagal jį šalys yra sutarusios bendradarbiauti gynybos politikos, personalo mokymo, logistikos, regioninio saugumo ir kitose srityse, bendradarbiavimu kuriose suinteresuotos abi šalys.

  Susitarimo pakeitimo protokolą, kuriame patikslinti finansiniai ir susitarimo įgyvendinimo aspektai, pasirašė Lietuvos krašto apsaugos ministro įgaliotas Lietuvos Respublikos gynybos atašė Kazachstane pulkininkas leitenantas Gytautas Jundzila ir Kazachstano gnybos ministerijos Tarptautinio bendradarbiavimo departamento direktorius pulkininkas Adilas Bekovas.

  Lietuvos gynybos atašė plk. ltn. G. Jundzila taip pat susitiko su Kazachstano gynybos ministro pavaduotoju generolu majoru Talgatu Muchtarovu. Generolas aukštai įvertino Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimo karinėje srityje perspektyvas. Jis išskyrė šalių bendradarbiavimą karinio personalo rengimo, mokslinės veiklos, patirties apsikeitimo tarptautinėse operacijose sritis. Generolas taip pat pabrėžė, kad 25 Kazachstano kariuomenės karininkai yra baigę įvairaus lygmens karinius kursus Lietuvoje.

  Generolas padėkojo Lietuvos gynybos atašė plk. ltn. G. Jundzilai už tarnybą ir už Lietuvos ir Kazachstano santykių gynybos srityje plėtojimą įteikė jam Kazachstano generalinio štabo viršininko generolo pulkininko Sakeno Žasuzakovo padėkos raštą.

  Lietuvos ir Kazachstano gynybos institucijų bendradarbiavimas vyksta nuo 2008 metų.

  Naujienlaiškio prenumerata