Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KAZACHSTANO RESPUBLIKOJE, TADŽIKISTANO RESPUBLIKAI IR KIRGIZIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: 6/1 Kabanbay batyr ave., BC Kaskad, 10 floor, 103 room, 010000 Nur-Sultan, KAZAKHSTAN

plačiau »

Tel. +7 (7172) 925 850; in case of urgent consular questions (after working hours): +7 775 537 69 21
Faksas +7 (7172) 925 853
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Šiandien iškilmingai atidarytas LR garbės konsulatas Aktau mieste

Sukurta 2017.04.14 / Atnaujinta 2017.06.14 17:14
  Šiandien iškilmingai atidarytas LR garbės konsulatas Aktau mieste

  LR garbės konsulatui vadovaus gerai žinomas visame Kazachstane visuomenės veikėjas ir verslininkas Marat Ormanov.
  Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Mangystau srities akimas (meras) Jeraly Tukžanov, jūrų uosto, įmonių vadovai, žurnalistai ir kitų šalių garbės konsulai.

  Srities akimas pažymėjo regiono suinteresuotumą glaudesniam bendradarbiavimui su Klaipėda. Dar š .m. vasarą Mangystau vadovai ketina apsilankyti Lietuvos uostamiestyje. 2015 m. Klaipėda ir Aktau pasirašė miestų bendradarbiavimo sutartį.
  Ambasadorius V. Naudužas pasidžiaugė Lietuvos stiprėjančiais ryšiais su Kazachstanu transporto ir logistikos srityse, o taip pat regioniniu bendradarbiavimu. Taip pat pastebėjo, kad Ak,tau yra lietuviškas miestas. LR Ambasadorius A. Jievaltas, atsakingas už darbą su LR Garbės konsulais, atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad Lietuva praėjusiais metais atidarė Garbės konsulatus Kazachstano industrijos centruose kaip Aktobė ir Pavlodaras, o š.m. be Aktau ruošiamasi įsteigti tokius centrus Almatoje, Čimkente ir Ust – Kamenogorske. LR generalinis konsulas Almatoje R. Jablonskas atkreipė dėmesį į jau esantį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Mangistau srities ekonomikos, turizmo ir sporto srityse.
  Mangystau regionas – labai turtingas mineraliniais resursais. 2017 m. naftos gavyba Tengyzo verslovėje turėtų pasiekti 68 mln. t.   
  Aktau – itin sparčiai augantis Kazachstano miestas, jau perkopęs 250 tūkstančių gyventojų ribą.
  Tai pagrindiniai Kazachstano jūros vartai. Aktau yra sudėtinė Šilko Kelio, TRACECA ir Vakarų Kinijos – Vakarų Europos transporto koridorių dalis.
  Iš Aktau didelė dalis krovinių keliauja reguliariai veikiančia keltų linija į Baku.
  Šalia Aktau jūrų uosto vystoma laisva ekonominė zona. Šis miestas – labai patrauklus užsienio investuotojams. Aktau veikia AmCham (Amerikos Prekybos Rūmų), Vakarų Europos valstybių verslininkai.
  Aktau universitete intensyviai plėtojami tarptautiniai ryšiai, tame tarpe ir su Lietuva. Mieste įsikūrusi, ko gero, moderniausia visame Kazachstane ligoninė, kuri norėtų matyti ir mūsų šalies specialistus. Praėjusią savaitę Kazachstano Prezidentas N. Nazarbajev atidarė modernią Mangystau – areną.
  Daug galimybių atveria ir turizmo plėtra. Tiesioginius aviaskrydžius iš Aktau į Stambulą, Kutaisį, kt. vykdo eilė kompanijų. Domimasi ir turizmo, SPA galimybėmis Palangoje, Druskininkuose.
   

  Naujienlaiškio prenumerata