Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +7 717 292 5850; In case of urgency (questions regarding visas are not considered urgent): +7 701 643 3283
Faksas +7 (7172) 925 853
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Nur Sultane įvyko Lietuvos garbės konsulų Kazachstane suvažiavimas

Sukurta 2019.11.13 / Atnaujinta 2019.11.13 12:46
  Nur Sultane įvyko Lietuvos garbės konsulų Kazachstane suvažiavimas
  2019 m. lapkričio 11 d. Nur Sultane įvyko Lietuvos garbės konsulų Kazachstane suvažiavimas.

  Suvažiavimas surengtas Lietuvos Respublikos ambasados Kazachstano Respublikoje iniciatyva, be garbės konsulų, jame taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Almatoje vadovas D.Vitkauskas ir Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams A.Jievaltas.

  Tardamas įžanginį žodį, ambasadorius Gintautas Vasiulis pristatė dabartinę Lietuvos ir Kazachstano santykių padėtį, pagrindinius veiklos Kazachstane prioritetus, perspektyvas ir iniciatyvas ekonominio, kultūrinio bendradarbiavimo, konsulinės veiklos srityse.

  Susitikime aptartos galimybės ir pasikeista idėjomis, kaip garbės konsulai galėtų prisidėti siekiant, kad Kazachstanas vis labiau taptų Lietuvos verslui langu į Centrinės Azijos šalis ir kaimynines rinkas, o Lietuva Kazachstano verslui – langu į Europos Sąjungos rinkas. Aptarti artimiausi Lietuvos verslo misijų Kazachstane ir Kazachstano verslo misijų Lietuvoje organizavimo planai. Diskutuota apie Lietuvos kultūros sklaidos Kazachstane galimybes, konsulinės pagalbos teikimo Lietuvos Respublikos piliečiams svarbiausias uždavinius, tenkančius garbės konsulams, bei iššūkius, su kuriais susiduriama juos įgyvendinant.

  Planuojama ateityje garbės konsulų suvažiavimus rengti kasmet, skirtinguose Kazachstano regionuose.

  Lietuva šiuo metu turi aštuonis garbės konsulus Kazachstane, dirbančius Almatoje, Aktau, Aktobėje, Eskemene, Karagandoje, Nur Sultane, Pavlodare ir Šymkente.

  Naujienlaiškio prenumerata