Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KAZACHSTANO RESPUBLIKOJE, TADŽIKISTANO RESPUBLIKAI IR KIRGIZIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: 6/1 Kabanbay batyr ave., BC Kaskad, 10 floor, 103 room, 010000 Nur-Sultan, KAZAKHSTAN

plačiau »

Tel. +7 (7172) 925 850; in case of urgent consular questions (after working hours): +7 775 537 69 21
Faksas +7 (7172) 925 853
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Kazachstano Vakaruose atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas

Sukurta 2016.07.12 / Atnaujinta 2016.07.13 14:36
  Kazachstano Vakaruose atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas

  2016 m. liepos 11 d. Kazachstano Aktobės mieste buvo iškilmingai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Aktobės srityje. Naujuoju LR garbės konsulu tapo plačiai žinomas ir Kazachstano visuomenėje gerbiamas stambus vietos verslininkas Musin Orynbasar. Atidaryme dalyvavo LR URM viceministras Mantvydas Bekešius, LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Kazachstane Vytautas Naudužas ir LR ambasados Kazachstane trečiasis sekretorius Adomas Davalga. LR garbės konsulato Aktobėje atidarymą plačiai nušvietė regioninė spauda ir televizijos kanalai.

  Aktobės miestas (ankstesnis pavadinimas – Aktiubinskas), turintis apie 250 tūkst. gyventojų, yra svarbus pramonės centras. Aktobėje yra fero – lydinių, chromo gaminių, chemijos ir žemės ūkio įmonės, puikiai išvystyta lengvoji ir maisto pramonė. Aktobė yra transporto kryžkelėje. Mieste veikia tarptautinis oro uostas, srities teritorija išraizgyta geležinkeliais, jungiančiais Rytus su Vakarais kaip ir Šiaurę su Pietumis.
  Prieš atidarant LR garbės konsulatą viceministras M. Bekešius ir ambasadorius V. Naudužas susitiko su Aktobės srities akimu (gubernatoriumi). Kitą dieną, tik jau Astanoje, įvyko viceministro susitikimas su Kazachstano URM viceministru Roman Vasilenko aktualiais dvišaliais klausimais.
  Šiais metais numatomi dar dviejų LR garbės konsulatų Kazachstane – Pavlodare ir Eskemene (Ust-Kamenogorske) – atidarymas.
   

  Naujienlaiškio prenumerata