Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +7 717 292 5850; In case of urgency (questions regarding visas are not considered urgent): +7 701 643 3283
Faksas +7 (7172) 925 853
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

COVID-19: Saugumo situacija Kazachstane ir Lietuvoje

Sukurta 2020.04.28 / Atnaujinta 2020.05.08 13:34
  COVID-19: Saugumo situacija Kazachstane ir Lietuvoje

  Situacija Kazachstane:

  2020 m kovo 16 d. Kazachstano Respublikoje  įvesta nepaprastoji padėtis. Apribotas asmenų atvykimas ir išvykimas visomis transporto rūšimis tiek užsienio, tiek Kazachstano piliečiams.

  Šiuo metu karantinas įvestas didžiuosiuose šalies miestuose, apribojant įvažiavimą bei išvažiavimą. Nur Sultane, Almatoje ir Šymeknte karantinas sugriežtintas: draudžiamas asmenų išėjimas iš gyvenamųjų patalpų (išskyrus keliones į parduotuves, vaistines ir darbovietes), uždaromi visos viešosios erdvės (parkai, skverai, pakrantės ir kt.), apribojami viešojo transporto srautai, įvedamas draudimas būriuotis gatvėse daugiau nei trims asmenims bei nepilnamečiams būti lauke be suaugusiųjų palydos.

  Nuo balandžio 1 d. priimtas sprendimas sustabdyti visų tarptautinių reguliarių reisų atvykimą ir evakuacinių reisų atvykimą į tarptautinius Nur-Sultano ir Almatos miestų oro uostus. Gegužės 1 d. buvo atnaujintas susisiekimas oru tarp Nur Sultano ir Almatos miestų.

   

   

  Situacija Lietuvoje:

  Nuo 2020 m. balandžio 4 d. konsulinė pagalba piliečiams grįžti į Lietuvą bus teikiama tik išimtiniais atvejais.

  Skrydžiai keleiviams vežti į ir iš LR tarptautinių oro uostų galės būti vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą. Galimybės grįžti į Lietuvą per Minsko oro uostą tiek jungiamuoju skrydžiu Vilnių, tiek atskridus į Minsko oro uostą ir toliau keliaujant antžeminiu keliu link Lietuvos sienos nebelieka nuo 2020 m. balandžio 4 d.

  Nepasinaudojusiems ar negalėjusiems pasinaudoti organizuotomis grįžimo galimybėmis šiuo metu užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams primygtinai rekomenduojame likti buvimo šalyje iki karantino pabaigos, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.

   

   

   

   

   

  Naujienlaiškio prenumerata