Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +7 717 292 5850; In case of urgency (questions regarding visas are not considered urgent): +7 701 643 3283
Faksas +7 (7172) 925 853
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius G. Vasiulis įteikė skiriamuosius raštus Tadžikistano prezidentui E. Rahmonui

Sukurta 2019.11.21 / Atnaujinta 2019.11.21 11:39
  Ambasadorius G. Vasiulis įteikė skiriamuosius raštus Tadžikistano prezidentui E. Rahmonui

  2019 m. lapkričio 20 d. vizito Dušanbė metu Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Kazachstano Respublikoje, Kirgizijos Respublikai ir Tadžikistano Respublikai Gintautas Vasiulis įteikė skiriamuosius raštus Tadžikistano Respublikos prezidentui Emomali Rahmonui.

  Ceremonijos metu E. Rahmonas pažymėjo bendrą abiejų šalių istorinę patirtį, kvietė stiprinti Lietuvos ir Tadžikistano politinį ir ekonominį bendradarbiavimą.

  Po ceremonijos surengtoje spaudos konferencijoje G. Vasiulis padėkojo Tadžikistanui už supratimą ir paramą puoselėjant į šias žemes ištremtų lietuvių atminimą, pabrėžė neišnaudotą dvišalio bendradarbiavimo potencialą ir skatino stiprinti abipusius ryšius prekybos, transporto, logistikos, informacinių ir ryšių technologijų (skaitmenizacijos, e-vyriausybės, e-komercijos, finansinių technologijų, kibernetinio saugumo) srityse. Taip pat akcentuotas poreikis bendradarbiauti sprendžiant Pamyro viršukalnių, į kurias pirmieji įkopė Lietuvos alpinistai, lietuviškų pavadinimų įteisinimo klausimus. „Svarbu, kad lietuviški šių viršukalnių pavadinimai egzistuotų ne tik alpinizmo žemėlapiuose ir alpinistų prisiminimuose, bet atsidurtų ir oficialiai patvirtintų topografijos objektų sąrašuose“, pažymėjo G. Vasiulis.

  Ceremonijos metu skiriamuosius raštus Tadžikistano Respublikos Prezidentui taip pat įteikė Vokietijos, Nyderlandų, Portugalijos, Kipro, Ukrainos, Japonijos, Tailando, Bangladešo, Bahreino ir Nigerio ambasadoriai.

  Naujienlaiškio prenumerata