Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KAZACHSTANO RESPUBLIKOJE, TADŽIKISTANO RESPUBLIKAI IR KIRGIZIJOS RESPUBLIKAI

Adresas: 6/1 Kabanbay batyr ave., BC Kaskad, 10 floor, 103 room, 010000 Nur-Sultan, KAZAKHSTAN

plačiau »

Tel. +7 (7172) 925 850; in case of urgent consular questions (after working hours): +7 747 2454111
Faksas +7 (7172) 925 853
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Misija Sibiras Astanoje.jpg

Vakar vakare į Astaną atvyko Lietuvos delegacija, kurios misija - sutvarkyti paminklinius ženklus tautiečių laidojimo Kazachstane vietose. Rusijos ambasadai Lietuvoje atsisakius ‚Misija Sibiras‘ nariams išduoti vizas, projekto organizatoriai nutarė vykti į Kazachstaną ir aplankyti mūsų piliečių tremties ir laidojimo vietas Karagandos, Džezkazgano ir Balchašo rajonuose.

Lietuviai Kazachstane » Istorinė, kultūros diplomatija »
GK Almatoje.jpg

Vasario 7 d. Almatoje buvo atidarytas Lietuvos garbės konsulatas, kuriam vadovauja Garbės konsulas Almatbek Mykhanov. Tai jau aštuntasis Lietuvos garbės konsulatas Kazachstane.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG-20180126-WA0055.jpg

Sausio 26 dieną Šymkente buvo atidarytas Lietuvos garbės konsulatas, kuriam vadovauja Garbės konsulas Mamadiyar Kadyrbekov. Tai jau septintas Lietuvos garbės konsulatas Kazachstane.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos »
IMG_5584 (Medium).JPG

Lietuvos paviljone „EXPO 2017“ parodoje Kazachstano sostinėje Astanoje, dalyvaujant gausiam būriui Kazachstano ir Lietuvos atstovų iš Panevėžio, Kauno, iškilmingoje apdovanojimo ceremonijoje Santarvės ordinu ,,Pro augenda concordia“ ( Už santarvės puoselėjimą.) buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos garbės konsulas Astanoje, Kazachstano ,,Nacionalinio mokslo medicinos centro“ valdybos pirmininkas prof. Abajus Baigenžinas. Santarvės ordiną įteikė Santarvės fondo steigėjas Julius Kazėnas, valdybos narė Birutė Petrikytė ir kiti.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Lietuviai Kazachstane »
EK delegacija EXPO.jpg

Vakar didelės Europos Komisijos delegacijos vienu iš keturių EXPO parodoje Astanoje (Kazachstanas) pasirinktų aplankyti paviljonų tapo Lietuvos paviljonas.

Ekonomika ir verslas »
20170512_152323_resized.jpg

LR garbės konsulatui vadovaus gerai žinomas verslininkas Gainur Toktarov, kuriam priklauso gydymo pantais bazės Rytų Kazachstano regione ir Astanoje.
 

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos »
20170414_165852.jpg

LR garbės konsulatui vadovaus gerai žinomas visame Kazachstane visuomenės veikėjas ir verslininkas Marat Ormanov.
Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Mangystau srities akimas (meras) Jeraly Tukžanov, jūrų uosto, įmonių vadovai, žurnalistai ir kitų šalių garbės konsulai.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos »
Juostelė.jpg

Rytų Kazachstano mieste Pavlodare lapkričio 24 dieną iškilmingai atidarytas Lietuvos garbės konsulatas. Šiame greitai augančiame 335 tūkstančių gyventojų pramoniniame mieste Lietuvos garbės konsule tapo Raihangul Satabajeva.

 

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
VU.jpg

Vilniaus universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas pasirašė bendradarbiavimo susitarimus su Kazachstano studentų studijų užsienyje programa "Bolašak". Tai neeilinis įvykis, kadangi tokius susitarimus "Bolašak" yra sudariusi su geriausiais pasaulio universitetais, ir tai ne su visais iš pirmojo 100-uko. Spalio 7 d. iškilmingi pasirašymai patvirtino labai gerą Lietuvos universitetų Kazachstane įvertinimą.

Minėti trys universitetai Kazachstano studentams siūlo dešimtis įvairių studijų programų anglų ir rusų kalbomis. Lietuva studentams yra patraukti dėl santykinai mažų pragyvenimo išlaidų ir studijų kainos, aukštos studijų kokybės ir to, kad didelė dalis mūsų šalies gyventojų moka rusų kalbą.

Ekonomika ir verslas »
KAN_8769.JPG

Liepos 25 d. Astanoje, Kazachstane, pasirašytas atnaujintas 2008 m. gegužę pasirašyto Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos ir Kazachstano gynybos ministerijos susitarimo dėl bendradarbiavimo karinėje srityje pakeitimo protokolas. Pagal jį šalys yra sutarusios bendradarbiauti gynybos politikos, personalo mokymo, logistikos, regioninio saugumo ir kitose srityse, bendradarbiavimu kuriose suinteresuotos abi šalys.

Užsienio politika ir diplomatija »
atidarymas.jpg

2016 m. liepos 11 d. Kazachstano Aktobės mieste buvo iškilmingai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Aktobės srityje. Naujuoju LR garbės konsulu tapo plačiai žinomas ir Kazachstano visuomenėje gerbiamas stambus vietos verslininkas Musin Orynbasar. Atidaryme dalyvavo LR URM viceministras Mantvydas Bekešius, LR nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Kazachstane Vytautas Naudužas ir LR ambasados Kazachstane trečiasis sekretorius Adomas Davalga. LR garbės konsulato Aktobėje atidarymą plačiai nušvietė regioninė spauda ir televizijos kanalai.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Lietuviai Kazachstane » Istorinė, kultūros diplomatija »
Spaske.jpg

2016 metų birželio 14 dieną LR ambasadorius Kazachstane V. Naudužas, LR gynybos atašė G. Jundzila ir jų sutuoktinės lankėsi Karagandoje. Vizito tikslas – susitikti su Kazachstano lietuvių bendruomenės „Lituanica“ nariais, bei pagerbti masinių deportacijų, pradėtų prieš 75-rius metus, aukas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_0599.JPG

2016 metų balandžio 21-22 dienomis Astanoje įvyko 11-asis Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Kazachstano Respublikos Vyriausybės dvišalės prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
_KAH3770.JPG

Balandžio 4 d. dvišalių politinių konsultacijų Astanoje (Kazachstanas) metu Lietuvos ir Kazachstano gynybos ministerijų atstovai pasirašė šalių bendradarbiavimo planą 2016 metams. Dvišalių konsultacijų metu buvo aptartos Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimo perspektyvos.

Užsienio politika ir diplomatija »

2016 metų vasario 25 dieną LR ambasadorius Kazachstane dr. Vytautas Naudužas ir LR gynybos atašė Kazachstane plk. ltn. Gytautas Jundzila susitiko su Kazachstano Gynybos ministro pavaduotoju generolu majoru Talgatu Muchtarovu.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata