Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų viceministras paragino ESBO stiprinti pastangas siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą

Sukurta 2017.07.11 / Atnaujinta 2017.07.11 16:28
  Užsienio reikalų viceministras paragino ESBO stiprinti pastangas siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas liepos 11 dieną Austrijos mieste Mauerbache prasidedančiame neformaliame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime atkreipė dėmesį į įstrigusias derybas siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir paragino šį klausimą toliau išlaikyti ESBO politinės darbotvarkės prioritetu. 

  „Jau įžengėme į ketvirtus kruvino konflikto, išprovokuoto Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą, metus. Turime konstatuoti, kad iki šiol nematome esminio proveržio įgyvendinant Minsko susitarimus. Rusijos remiamų separatistų vykdomi apšaudymai, Donbase dislokuota rusiška ginkluotė bei karinės pajėgos, taip pat išpuoliai prieš ESBO stebėjimo misiją nesudaro galimybių užtikrinti paliaubas Rytų Ukrainoje, o tai tampa kliūtimi įgyvendinti politines Minsko susitarimų nuostatas. Todėl privalome stiprinti tarptautinės bendruomenės pastangas ir toliau ieškoti galimybių taikiam šio konflikto sprendimui, kuris remtųsi pagarba ESBO principams ir įsipareigojimams“, – renginyje kalbėjo Lietuvos delegacijos vadovas.

  Viceministras Neris Germanas taip pat pabrėžė būtinybę nemažinti dėmesio kitiems besitęsiantiems konfliktams ESBO erdvėje, stiprinti organizaciją užtikrinant įsipareigojimų vykdymą bei principų laikymąsi. Lietuvos delegacijos vadovas taip pat paminėjo struktūrinio dialogo svarbą ESBO veikloje, tačiau pabrėžė, kad dialogas turi vykti visais aktualiais klausimais bei visų pirma privalo fokusuotis į esamų susitarimų vykdymą.  

  Austrijoje susirinkę ESBO šalių užsienio reikalų ministrai aptaria svarbiausius iššūkius Europos saugumui, daugiausia dėmesio skirdami tebesitęsiančiai Rusijos agresijai prieš Ukrainą, įšaldytiems konfliktams ESBO regione, apžvelgdami žmogaus teisių padėtį. Taip pat diskutuojama apie saugumo architektūros stiprinimą bei ESBO atsaką į tarptautines grėsmes, tokias kaip kibernetiniai pavojai, ekstremizmo ir radikalizacijos stiprėjimas ir pan.

  Susitikimo metu buvo pasiektas susitarimas dėl paskyrimų į keturias pagrindines ESBO vadovų pozicijas: naujuoju ESBO generaliniu sekretoriumi taps Šveicarijos atstovas Thomasas Gremingeris, Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (ODIHR) vadove taps Islandijos atstovė Ingibjörg Gisladottir, atstovu spaudos laisvei (RFOM) taps Prancūzijos atstovas Harlemas Désiras, aukštuoju komisarų tautinėms mažumoms (HCNM) taps Italijos atstovas Lamberto Zannier. 

  ESBO yra regioninė organizacija, vienijanti 57 Europos, Šiaurės Amerikos ir Centrinės Azijos šalis. Šiais metais jai pirmininkauja Austrija.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Sausio pabaigoje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) paskelbė naują 44 šalių paslaugų sektoriaus atvirumo įvertinimą, pagal kurį Lietuva pateko tarp 10 atviriausių pasaulio ekonomikų. Į dešimtuką taip pat pateko Latvija, Airija, Vokietija, Olandija, Australija, Danija, Japonija, Jungtinė Karalystė ir Čekijos Respublika.

  L. Linkevicius.jpg

  Gruodžio 8 dieną Vienoje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo suderintas bendras pareiškimas dėl Gruzijos konflikto ir tebesitęsiančios Gruzijos Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionų okupacijos.

  osce.jpg

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 7 dieną Vienoje prasidėjusiame kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime atkreipė dėmesį į nepakankamą pažangą sprendžiant Rusijos agresijos prieš Ukrainą išprovokuotą konfliktą ir ragino ieškoti naujų sprendimų.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gruodžio 7 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Vienoje vyksiančiame kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalių užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame bus aptariami svarbiausi iššūkiai Europos saugumui.  

  0921 esbo diskusija2.jpg

  Rugsėjo 21 dieną Lietuva kartu su tarptautiniais partneriais Varšuvoje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje, kurioje daugiausia dėmesio skirta pastaruoju metu Čečėnijoje įvykdytiems neapykantos nusikaltimams prieš LGBTI asmenis.

  CC8A3130-e.jpg

  Naujasis Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius Aurimas Taurantas gegužės 2 dieną įteikė skiriamuosius raštus Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) generaliniam sekretoriui Lamberto Zannier.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata