Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Šimtmetį mininti Lietuvos ambasada Sakartvele surengė diskusiją ir parodą

Sukurta 2019.02.26 / Atnaujinta 2019.02.27 10:22
  Šimtmetį mininti Lietuvos ambasada Sakartvele surengė diskusiją ir parodą

  Lietuvos ambasada Tbilisyje, 2019-aisiais mininti šimtmetį, vasario 25 dieną Tbilisio nacionaliniame archyve surengė diskusiją apie valstybių nueitą kelią, Sakartvelo (Gruzijos) užduotis kuriant europinę valstybę. Po diskusijos atidaryta Lietuvos centrinio valstybės archyvo parengta paroda, pasakojanti apie atstovybės Užkaukazėje įkūrimo aplinkybes, Lietuvos ir Sakartvelo ryšius ir bendradarbiavimą per pastarąjį šimtmetį.

  „Lietuvos atstovybė Sakartvele mini šimtmetį – didžiuojamės šia sukaktimi ir mūsų valstybių pasiekimais, bendradarbiavimu dabar ir tada, itin sudėtingomis sąlygomis. Istorijoje, kuri atsiskleidžia šioje parodoje, buvo daug kliūčių, daug sunkumų, kuriuos pavyko įveikti. Tikimės, kad šis 100-metį menantis pasakojimas toliau teiks įkvėpimo tiek mums, tiek mūsų draugams kartvelams“, – sakė Lietuvos ambasadorius Sakartvele Giedrius Puodžiūnas.

  Parodoje pristatyti Lietuvos centrinio valstybės archyvo surinkti dokumentai ir nuotraukos, kuriose –  Lietuvos atstovybės Užkaukazėje įkūrimo istorija, pristatomos prieš 100-metį Sakartvele gyvenusios asmenybės, abiejų valstybių bendri interesai siekiant tarptautinio pripažinimo ir narystės Tautų Sąjungoje, pasakojama apie okupacijos sustabdytą bendradarbiavimą ir abipusį palaikymą bei paramą jau atkūrus abiejų šalių nepriklausomybę.

  Diskusijos dalyviams keltas klausimas, kas priartintų Sakartvelą prie Europos, kokie sunkumai ir problemos neleidžia to padaryti ir kokios yra pagrindinės užduotys. Kalbėta tiek apie politinius iššūkius, tiek Sakartvelo vietą kultūriniame Europos žemėlapyje, šalies sėkmės pavyzdžius. Kalbant apie šių dienų aktualijas ir poreikius, atsigręžta į 1918–1921 m. Sakartvelo Respubliką, jos skaudžias pamokas. Svarbos diskusijai teikė ir tai, kad vasario 25 d. prisimenamas 1921 m. vykęs Raudonosios armijos Tbilisio užėmimas.

  Diskusijos ir parodos dalyviams taip pat parodytas ambasados parengtas filmukas, pristatantis ambasados 100-mečio istoriją. Filmuką anglų kalba galima peržiūrėti čia ir čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  ESBO MT.jpg

  Gruodžio 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Bratislavoje (Slovakijoje) Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos susitikime akcentavo, kad ESBO regione svarbiausiu saugumo iššūkiu išlieka besitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą ir kitas kaimynines valstybes.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_2562.jpg

  Spalio 24 dieną Vilniaus Rotušėje prasidėjo tarptautinė konferencija „JT Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimas Lietuvos, Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos savivaldybėse: iššūkiai ir galimybės. ES šalių patirtis”. Konferencijos tikslas – Lietuvos, Rytų Partnerystės ir Europos šalių savivaldybių bendradarbiavimo stiprinimas bei patirties mainai savivaldybėse įgyvendinant Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslus (DVT).

  Daugiašaliai santykiai »
  ministras.jpg

  Rugsėjo 10 dieną vizitą Sakartvele (Gruzijoje) tęsiantį užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių priėmė  naujasis šalies premjeras Giorgis Gakharia. Pasveikinęs Sakartvelo vyriausybės vadovą su paskyrimu į pareigas,  ministras L. Linkevičius išreiškė nekintamą mūsų šalies paramą Sakartvelo europiniams siekiams.

  Dvišaliai santykiai »
  1.jpg

  Rugsėjo 9 dieną Tbilisyje surengtas šeštasis Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo abiejų šalių užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Davidas Zalkalianis. Ši dvišalė komisija įsteigta 2010 metais, pasirašius Lietuvos ir Sakartvelo Chartiją dėl Europos ir euroatlantinės integracijos.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 8-11 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Sakartvele (Gruzijoje), kur dalyvaus tarptautinėje Tbilisio konferencijoje bei Lietuvos ir Sakartvelo Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdyje, taip pat susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais.

  Dvišaliai santykiai »

  Airija, Bulgarija, Čekija, Estija, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Rumunija, Suomija, Švedija ir Ukraina nepripažįsta rugpjūčio 25 dienos Sakartvelo (Gruzijos) Abchazijos regione de facto Suchumio valdžios surengtų vadinamųjų „prezidento rinkimų“ teisėtumo ir rezultatų. Mes taip pat nepripažįstame birželio 9 dienos Sakartvelo Cchinvalio regione (Pietų Osetijoje) vykusių vadinamųjų „parlamento rinkimų“ teisėtumo ir rezultatų.

  Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »