Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Šimtmetį mininti Lietuvos ambasada Sakartvele surengė diskusiją ir parodą

Sukurta 2019.02.26 / Atnaujinta 2019.02.27 10:22
  Šimtmetį mininti Lietuvos ambasada Sakartvele surengė diskusiją ir parodą

  Lietuvos ambasada Tbilisyje, 2019-aisiais mininti šimtmetį, vasario 25 dieną Tbilisio nacionaliniame archyve surengė diskusiją apie valstybių nueitą kelią, Sakartvelo (Gruzijos) užduotis kuriant europinę valstybę. Po diskusijos atidaryta Lietuvos centrinio valstybės archyvo parengta paroda, pasakojanti apie atstovybės Užkaukazėje įkūrimo aplinkybes, Lietuvos ir Sakartvelo ryšius ir bendradarbiavimą per pastarąjį šimtmetį.

  „Lietuvos atstovybė Sakartvele mini šimtmetį – didžiuojamės šia sukaktimi ir mūsų valstybių pasiekimais, bendradarbiavimu dabar ir tada, itin sudėtingomis sąlygomis. Istorijoje, kuri atsiskleidžia šioje parodoje, buvo daug kliūčių, daug sunkumų, kuriuos pavyko įveikti. Tikimės, kad šis 100-metį menantis pasakojimas toliau teiks įkvėpimo tiek mums, tiek mūsų draugams kartvelams“, – sakė Lietuvos ambasadorius Sakartvele Giedrius Puodžiūnas.

  Parodoje pristatyti Lietuvos centrinio valstybės archyvo surinkti dokumentai ir nuotraukos, kuriose –  Lietuvos atstovybės Užkaukazėje įkūrimo istorija, pristatomos prieš 100-metį Sakartvele gyvenusios asmenybės, abiejų valstybių bendri interesai siekiant tarptautinio pripažinimo ir narystės Tautų Sąjungoje, pasakojama apie okupacijos sustabdytą bendradarbiavimą ir abipusį palaikymą bei paramą jau atkūrus abiejų šalių nepriklausomybę.

  Diskusijos dalyviams keltas klausimas, kas priartintų Sakartvelą prie Europos, kokie sunkumai ir problemos neleidžia to padaryti ir kokios yra pagrindinės užduotys. Kalbėta tiek apie politinius iššūkius, tiek Sakartvelo vietą kultūriniame Europos žemėlapyje, šalies sėkmės pavyzdžius. Kalbant apie šių dienų aktualijas ir poreikius, atsigręžta į 1918–1921 m. Sakartvelo Respubliką, jos skaudžias pamokas. Svarbos diskusijai teikė ir tai, kad vasario 25 d. prisimenamas 1921 m. vykęs Raudonosios armijos Tbilisio užėmimas.

  Diskusijos ir parodos dalyviams taip pat parodytas ambasados parengtas filmukas, pristatantis ambasados 100-mečio istoriją. Filmuką anglų kalba galima peržiūrėti čia ir čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Birželio 9 dieną įvyko užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pokalbis telefonu su Sakartvelo (Gruzijos) kolega Davidu Zalkalianiu. Ministrai aptarė pasirengimą birželį vyksiantiems renginiams – Europos Sąjungos (ES) ir Rytų Partnerystės šalių užsienio reikalų ministrų bei lyderių vaizdo konferencijoms, taip pat pasidalijo informacija apie kovą su COVID-19 pandemija, aptarė kitas aktualijas.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Sakartvelo (Gruzijos) užsienio reikalų ministrą Davidą Zalkalianį su Nepriklausomybės diena. Gegužės 26-ąją minimos Sakartvelo Demokratinės Respublikos paskelbimo 102-osios metinės.

  Dvišaliai santykiai »

  Prieš 76 metus, 1944 metų gegužės 18 dieną, sovietinis režimas Krymo totorius nusikalstamai ištrėmė iš jų istorinės tėvynės – Krymo – į tolimus Uzbekistano, Kazachstano ir Rusijos Federacijos rajonus.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_4550.jpg

  Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  LT2.jpg

  Airija, Bulgarija, Čekija, Estija, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Rumunija, Suomija, Švedija ir Ukraina nepripažįsta kovo 22 dienos Sakartvelo (Gruzijos) Abchazijos regione surengtų vadinamųjų „prezidento rinkimų“ teisėtumo.

  Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
  ESBO MT.jpg

  Gruodžio 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Bratislavoje (Slovakijoje) Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos susitikime akcentavo, kad ESBO regione svarbiausiu saugumo iššūkiu išlieka besitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą ir kitas kaimynines valstybes.

  Daugiašaliai santykiai »