Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Seinuose aptarti Lietuvos-Lenkijos pasienio regionų bendradarbiavimo klausimai

Sukurta 2020.06.17 / Atnaujinta 2020.06.17 16:28
  Seinuose aptarti Lietuvos-Lenkijos pasienio regionų bendradarbiavimo klausimai

  Birželio 17 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Seinų apskrities vadovu Maciejumi Plesiewicziumi. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta dvišaliams pasienio regionų bendradarbiavimo klausimams aptarti.

  R. Motuzas pabrėžė, kad pandemijos plitimo laikotarpiu įsitikinome, kad kaimyninių valstybių bendradarbiavimas ir santykių plėtojimas tampa dar aktualesniu. „Turime skatinti kontaktus ne tik tarp valdžios institucijų, bet taip pat tarp Lietuvos ir Lenkijos žmonių bei visuomeninių organizacijų. Dar tebesant susisiekimo apribojimams su užsienio valstybėmis, turime išnaudoti galimybę turizmo vystymui, paskatinti didesnius turistų srautus Lietuvos ir Lenkijos lankytinose vietose, kad geriau pažintume kaimyninėje valstybėje esantį gamtos ir kultūros paveldą “, – sakė ambasadorius.

  Seinų apskrities vadovas pažymėjo, kad per pastaruosius metus įvyko teigiami poslinkiai santykiuose su Lietuva. Apskritis suaktyvino ryšius su Kauno, Jonavos  ir Alytaus savivaldybėmis. M. Plesiewiczius pasidžiaugė, kad Punsko Kovo 11-osios licėjus pagal ugdymo rezultatus patenka į geriausių Palenkės vaivadijos mokyklų dešimtuką, o Lenkijoje  užima 209 vietą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Rugsėjo 14 dieną Estija, Graikija, Italija, Latvija, Lenkija ir Lietuva Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims išplatino bendrą pareiškimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

  Daugiašaliai santykiai »
  mok2.jpg

  Rugsėjo 1 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos pedagogais. Mokykloje naujus mokslo metus pradeda daugiau nei 100 mokinių ir profesionalūs visų mokomųjų dalykų pedagogai.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  49393759047_d655185fcb_o.jpg

  Rugpjūčio 6 dieną vykusio pokalbio metu ministras Linas Linkevičius su Lenkijos kolega Jaceku Czaputowicziumi aptarė situaciją Baltarusijoje. Ministrai sutarė ir toliau atidžiai stebėti padėtį kaimyninėje valstybėje, koordinuoti tarpusavio veiksmus, pabrėžė koordinacijos svarbą Europos Sąjungos lygmeniu.

  Dvišaliai santykiai »

  Liepos 28 dieną Liubline (Lenkijoje) vyko Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame aptarta saugumo situacija regione, Ukrainos reformų procesas. Ministrai taip pat pasidalino nuomonėmis apie Rusijos veiksmus regione, situaciją Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  109585293_1743858039089986_5974827284560607130_n.jpg

  Liepos 19-ąją Ščecine ir Pščelnike, Lenkijoje, buvo paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno legendinio transatlantinio skrydžio 87-osios metinės. Pagerbiant pilotų atminimą, aukotos Mišios Šv. Jokūbo katedroje Ščecine ir „Lituanicos“ sudužimo vietoje Pščelniko miške prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Su Seinų burmistru.jpg

  Liepos 6 dieną ministras Linas Linkevičius lankėsi Seinuose ir Punske (Lenkija). Susitikime su Seinų miesto burmistru A. Nowalskiu ir Seinų apskrities vadovais ministras aptarė Lietuvos ir Lenkijos regioninio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes.

  Dvišaliai santykiai »