Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Minske veiklą atnaujino S. Aleksijevič intelektualų klubas

Sukurta 2019.03.27 / Atnaujinta 2019.03.27 14:44
   Minske veiklą atnaujino S. Aleksijevič intelektualų klubas
   Minske veiklą atnaujino S. Aleksijevič intelektualų klubas

   Kovo 26 dieną Lietuvos ambasadoje Baltarusijoje po ilgos pertraukos savo veiklą atnaujino literatūros Nobelio premijos laureatės, baltarusių rašytojos Svetlanos Aleksijevič „Intelektualusis klubas“.

   Pagrindinė šio S. Aleksijevič klubo susitikimo tema – naujieji iššūkiai, su kuriais susiduria Baltarusijos intelektualai. Pagrindinis dėmesys diskusijų metu buvo skirtas dviejų šios šalies kultūrų – opozicinės ir valdžios kultūros santykiui ir galimam kompromisui. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 200 klausytojų, gausus vietos žiniasklaidos atstovų būrys.

   Šį kartą susitikimų, pritraukiančių įvairių sričių intelektualus pašnekovais tapo baltarusių rašytojai Algerdas Bacharevičius ir Viktoras Martinovičius. Daugiau nei dvi valandas trukusį susitikimą moderavo žinoma Baltarusijos žurnalistė Svetlana Kalinkina.

   Dėkodama Lietuvos ambasadai Minske už paramą organizuojant šį susitikimą, S. Aleksijevič pasidžiaugė vis gausėjančiomis žiūrovų gretomis ir išreiškė viltį, kad bendradarbiaujant su Lietuvos atstovybe pavyks įgyvendinti ir ateityje planuojamus „Intelektalaus klubo“ susitikimus.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   _MG_3034.JPG

   Birželio 14 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Baltarusijos opozicijos atstovais. Susitikimo metu buvo aptarti Baltarusijoje vykstantys procesai, artėjantys parlamento ir Baltarusijos prezidento rinkimai.

   Dvišaliai santykiai »

   Gegužės 24 dieną Tarptautinei atominės energetikos agentūrai (TATENA) buvo įteiktas Lietuvos užsienio reikalų ir energetikos ministrų Lino Linkevičiaus ir Žygimanto Vaičiūno laiškas dėl nesprendžiamų branduolinės saugos problemų Astravo atominės elektrinės projekte.

   Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
   1.jpg

   Gegužės 23 dieną Baltarusijos nacionalinėje mokslų akademijoje surengtoje tarptautinėje konferencijoje buvo diskutuota Liublino unijos klausimais. Minėdami šios Lietuvos didžiosios kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės sąjungos 450-ųjų metų sukaktį, Lenkijos, Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos istorikai aptarė svarbiausius bendros istorinės praeities klausimus.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   1.jpg

   Gegužės 15 dieną P. Maslenikovo meno muziejuje Mogiliove, Baltarusijoje, Lietuvos ambasada pristatė Antano Sutkaus fotografijų parodą „Lietuvos žmonės“.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   northern.jpg

   Gegužės 10 – 17 dienomis Minske, Baltarusijoje, vyko jau tradiciniu tapęs tarptautinis Šiaurės ir Baltijos šalių filmų festivalis „Šiaurės pašvaistė“. Nuo 2015-ųjų Minsko kino teatrų sales užpildantis kino renginys, kasmet žiūrovams pristato naujausius Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Danijos, Suomijos bei Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmus.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Gegužės 3 dieną Lietuva kreipėsi į Europos Komisiją dėl neatsakingo Baltarusijos požiūrio į branduolinę saugą ir tarptautinius įsipareigojimus dėl Astravo atominės elektrinės. 

   Ministerijos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata