Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras su Ukrainos stačiatikių cerkvės atstovais aptarė situaciją Ukrainoje

Sukurta 2019.05.07 / Atnaujinta 2019.05.07 14:30
  Ministras su Ukrainos stačiatikių cerkvės atstovais aptarė situaciją Ukrainoje

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 7 dieną Vilniuje susitiko su Ukrainos stačiatikių cerkvės atstovu tarptautiniams ryšiams Černihovo arkivyskupu Eustratijumi (Zoria) ir Kijevo šv. Mykolo vienuolyno vadovu tėvu Serhijumi Dmitrievu, aptarė situaciją Ukrainoje, planuojamus socialinius bei kultūros projektus.

  Ministras pažymėjo, kad Ukrainos žmonėms kuriant klestinčią ir europietišką Ukrainą, labai svarbus pilietinės visuomenės, taip pat ir bažnyčios vaidmuo. Ministras užtikrino, kad Lietuva ir toliau rems Ukrainos nepriklausomybę, teritorinį vientisumą ir europines reformas.

  Ukrainos stačiatikių cerkvės atstovai informavo apie šiuo metu vykstantį Ukrainos vieningos autokefalinės bažnyčios tarptautinio pripažinimo procesą, pabrėžė, kad parapijų perėjimas į šią bažnyčią turi  būti taikus ir savanoriškas. Tėvas Serhijus Dmitrievas, kuris taip pat vadovauja ir nevyriausybinei organizacijai „Eleos-Ukraine“, vykdančiai socialinės paramos projektus, pristatė pilietinės visuomenės iniciatyvas, skirtas paramai nukentėjusiems nuo karo, vaikų ir jaunimo ugdymui.

  Susitikime dalyvavęs Lietuvos dalininkas, kultūrinių iniciatyvų grupės „Kvadratas“ vadovas Tomas J. Daunora pristatė kuriamą meninę instaliaciją „Ukraina/Įvykių horizontai“, kuri skirta priminti apie Ukrainos kovą už laisvę ir Rusijos agresijos padarinius. Projekto idėja – porceliano bei stiklo instaliacijos jungiamos su tikrais iš mūšio lauko atgabentais objektais – šovinių ir sviedinių gilzėmis, sprogusių minų skeveldromis; meninę instaliaciją lydės ir dokumentinė karo Ukrainoje medžiaga.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Biblioteka1.jpg

  Birželio 5 dieną ambasadorius Marius Janukonis Kijevo Rusanivkos visuomeninėje erdvėje „Ocium 51“ atidarė projektą „Lietuviškos literatūros biblioteka“. Tai pirmoji Ukrainoje erdvė skaitytojams siūlanti lietuvių autorių kūrybą ir įvairias mokslinės bei grožinės literatūros knygas lietuvių kalba.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Carnegie.jpg

  Gegužės 29 dieną Vašingtone, JAV, įsikūrusiame analitiniame „Carnegie Endowment for International Peace“ centre vyko diskusija skirta aptarti situacijai Ukrainoje po Volodymiro Zelenskio išrinkimo šalies prezidentu.

  Atstovybių naujienos »
  20190524 Skusevicius geguzes 3 minejimas.jpg

  Gegužės 22–24 dienomis užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius lankėsi Ukrainos sostinėje Kijeve, Ternopilio ir Lvovo miestuose.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_0993.JPG

  Gegužės 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Ukrainos ambasadoriumi Volodymiru Jacenkivskiu ir Kanados ambasados biuro Vilniuje vadove Beth Richardson, kurie ministrui įteikė kvietimą į liepos 2-4 dienomis Toronte, Kanadoje, vyksiančią Ukrainos reformų konferenciją.

  Ministerijos naujienos »
  12.jpg

  Gegužės 14 dieną Šiaurės Rytų Ukrainos Sumų mieste atidaryta Estijos, Lietuvos ir Latvijos autorių dailės paroda iš vietos Dailės muziejaus fondų „Baltijos simfonija“.  Parodos atidaryme dalyvavo trijų Baltijos šalių ambasadoriai, Sumų srities ir miesto valdžios bei visuomenės atstovai.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  LL_Z_04.jpg

  Balandžio 25 dieną Kijeve, Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino išrinktąjį Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata