Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius dalyvavo konferencijoje „Lietuva ir Vokietija: kuriame Europos ateitį kartu”

Sukurta 2018.12.18 / Atnaujinta 2018.12.18 14:20

Gruodžio 17 dieną Lietuvos ir Vokietijos forumas kartu su Užsienio reikalų ministerija, Vytauto Didžiojo universitetu ir Vilniaus politikos analizės institutu surengė konferenciją „Lietuva ir Vokietija: kuriame Europos ateitį kartu”.

Prezidentūroje vykusioje diskusijoje aptarta abiejų šalių dvišalio bendradarbiavimo dabartis ir perspektyvos,  pasikeista nuomonėmis apie Europai kylančius iššūkius ir būdus, kaip juos spręsti.

„Šiandien Vokietija – viena pagrindinių Lietuvos sąjungininkių ES ir NATO. Palaikomi glaudūs aukšto lygio politiniai kontaktai, intensyviai palaikome ryšius ekonomikos, gynybos srityse“, – sveikindamas konferencijos dalyvius, sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

L. Linkevičius, įvertindamas besiklostančią tarptautinę padėtį bei dabartinius iššūkius, paragino abi šalis labiau telkti jėgas bendrai stiprinant visuomenių atsparumą kovoje su dezinformacija, propaganda ir manipuliacija visuomenės nuomone, kurių tikslas – diskredituoti Vakarų demokratines vertybes.

Renginyje taip pat dalyvavo Vokietijos federalinės Heseno žemės parlamento pirmininkas Norbert Kartmann, Vokietijos Europos Parlamento narys Reinhardt Bütikofer, Vokietijos ir Lietuvos forumo prezidentas Joachim Tauber, Lietuvos krašto apsaugos ir energetikos ministrai, Seimo nariai, Lietuvos ir Vokietijos verslo bei žiniasklaidos atstovai.

Lietuvos ir Vokietijos forumas buvo įsteigtas 2005 metais Lietuvos užsienio reikalų ministerijos iniciatyva, siekiant plėtoti tiesioginius ryšius, prisidėti prie abiejų valstybių dvišalių santykių stiprinimo ir platesnės Europos kūrimo.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Gegužės 27 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti oro susisiekimą tarp Lietuvos ir Vokietijos bei Nyderlandų Karalystės.

Konsulinės naujienos »
Copy of Your paragraph text (3).png

Pateikiame aktualiausią informaciją apie galimybes sugrįžti į Lietuvą, atnaujintą balandžio 2 d.

Konsulinės naujienos » Naujienos »
93214_8354f7891af1cde50138a4f0d928583f.png

Užsienio reikalų ministerija atnaujino kelionių rekomendacijas dėl Ispanijos, Prancūzijos ir Vokietijos: sparčiai plintant koronavirusui, rekomenduojame atsisakyti nebūtinų kelionių į šias šalis. Jei vykti yra būtina, rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus.

Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos »

Vasario 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Vasario 16-osios gimnazijoje Hiutenfelde (Vokietijoje). Ministras dalyvaus renginyje, skirtame Vasario 16-ajai ir gimnazijos jubiliejui paminėti.

Užsienio lietuviai »

Vasario 14 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvaus tarptautinėje Miuncheno saugumo konferencijoje Vokietijoje.

Daugiašaliai santykiai »