Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos užsienio reikalų viceministras viešėjo Kazachstane

Sukurta 2018.10.15 / Atnaujinta 2018.10.17 09:24
   Lietuvos užsienio reikalų viceministras viešėjo Kazachstane
   Lietuvos užsienio reikalų viceministras viešėjo Kazachstane
   Lietuvos užsienio reikalų viceministras viešėjo Kazachstane

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius spalio 15 dieną Astanoje susitikime su Kazachstano užsienio reikalų ministru Kairatu Abdrachmanovu aptarė intensyvėjančius abiejų šalių tarpusavio ryšius, dvišalių santykių perspektyvas, pastarojo meto teigiamus pokyčius Vidurinės Azijos regione bei padėkojo už paramą „Misijos Sibiras 2018“ ekspedicijos į Kazachstaną dalyviams.

   Konsultacijose su  Kazachstano užsienio reikalų ministro pavaduotoju Romanu Vasilenka aptarti politiniai ir ekonominiai santykiai, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose ir daugiašaliuose forumuose, daug dėmesio skirta  Kazachstano ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo klausimams.

   „Džiaugiamės glaudžiais ryšiais tarp Lietuvos ir Kazachstano. Mes matome didelį potencialą plėtoti bendradarbiavimą ne tik tradicinėse bendradarbiavimo srityse, tokiose kaip transportas, energetika ar prekyba. Esame pasirengę dalintis Lietuvos ekspertinėmis žiniomis, ypač ekonomikos liberalizavimo, standartų diegimo, švietimo, IT, finansinių technologijų, inovacijų srityse“, – pažymėjo D. Skusevičius.

   Pašnekovai teigiamai įvertino 2018 metų gegužės mėnesį pradėtus vykdyti tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Astanos ir sutarė dar labiau išnaudoti bendradarbiavimo galimybes turizmo srityje.

   Kazachstanas yra svarbus ekonominis Lietuvos partneris Vidurinės Azijos regione. Šalių ekonominiai ryšiai nuosekliai auga – per pastaruosius penkerius metus Lietuvos ir Kazachstano prekybos apimtys padidėjo pusantro karto, ir 2017 metais siekė 1,37 mlrd. eurų. Šalys bendradarbiauja transporto, logistikos, statybų medicinos, švietimo ir kitose srityse.

   Spalio 16 dieną užsienio reikalų viceministras susitiko su Karagandos lietuvių bendruomenės pirmininku, Lietuvos garbės konsulu Karagandoje Vitalijumi Tvarijonu, nuvyko į buvusių lagerių vietas ir aplankė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių kapavietes Karagandos apylinkėse – Dolinkoje ir Spaske, kur vyko „Misijos Sibiras 2018“ ekspedicija. Misija šiemet aplankė lietuvių kalinimo ir tremties vietas Karagandos, Džezkazgano ir Balchašo apylinkėse Kazachstane.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Ambasadorius su Prezidentu.jpg

   Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasadorius Gintautas Vasiulis įteikė skiriamuosius raštus Kazachstano Respublikos prezidentui Nursultanui Nazarbajevui.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_2930.JPG

   Lapkričio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Kazachstano Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Viktoru Temirbajevu, kuris spalio 24 dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

   _MG_1622 6.jpg

   Rugpjūčio 1 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su „Misija Sibiras 2018“ dalyviais, grįžusiais iš ekspedicijos Kazachstane.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Misija Sibiras Astanoje.jpg

   Jaunimo ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai šiandien apsilankė Lietuvos ambasadoje Astanoje, kur susitiko su Lietuvos diplomatais, dirbančiais Kazachstane.

   Atstovybių naujienos »
   tomas_razmus-6169.JPG

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 11 dieną susitiko su kadenciją baigiančiu Kazachstano Respublikos ambasadoriumi Bauržanu Muchamedžanovu. Ministras padėkojo ambasadoriui už Lietuvos ir Kazachstano dvišalių santykių skatinimą ambasadoriaus kadencijos metu.

   Dvišaliai santykiai »
   GK Almatoje1.jpg

   Vasario 7 dieną Almatoje buvo atidarytas Lietuvos garbės konsulatas, kuriam vadovauja Garbės konsulas Almatbek Mykhanov. Tai jau aštuntasis Lietuvos garbės konsulatas Kazachstane.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata