Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasada Kinijoje stiprina ryšius su Tiandzino miestu

Sukurta 2017.01.13 / Atnaujinta 2017.01.13 16:43
   Lietuvos ambasada Kinijoje stiprina ryšius su Tiandzino miestu
   Lietuvos ambasada Kinijoje stiprina ryšius su Tiandzino miestu
   Lietuvos ambasada Kinijoje stiprina ryšius su Tiandzino miestu

   Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė sausio 12 dieną Tiandzine susitiko su miesto vadovais, atsakingais už užsienio reikalus, komerciją, kultūrą, tarptautinės prekybos plėtros rūmų, verslo atstovais. Susitikimuose aptartas bendradarbiavimo potencialas ir galimybės stiprinti Lietuvos ir Tiandzino ryšius.

   I. Marčiulionytė pristatė Lietuvos investicinę aplinką, galimybes dvišaliam bendradarbiavimui plėsti verslo, prekybos, mokslo, švietimo, kultūros srityse.

   Lietuvos ambasadorė pasidžiaugė, kad 2016 m. Lietuvos eksportas į Tiandziną du kartus viršijo importą. I. Marčiulionytė pabrėžė, kad Lietuva, būdama maža valstybė, palyginus su Kinija, ne visada gali įvykdyti Kinijos įmonių užsakymus kiekybiškai, tačiau Lietuvos įmonių gaminama produkcija pasižymi itin aukšta kokybe. Tiandzino miesto atstovai pakvietė Lietuvą surengti Lietuvos dienas Tiandzine, kuriose būtų pristatyti eksportuojami produktai ir turizmo galimybės.

   „Akivaizdu, kad Kinijos verslas yra labai užaugęs savo vidaus rinkoje ir vis aktyviau eina į kitas rinkas. Nemažai Kinijos įmonių plėtoja savo veiklą Europoje. Tokios Kinijos investicijos yra labai laukiamos Lietuvoje. Mes turime gerų pavyzdžių – Lietuvoje sėkmingai veiklą vykdo tokios didelės Kinijos įmonės kaip „Huawei“, kuriasi „China Merchant Group“, – kalbėdama apie investicinę aplinką, sakė ambasadorė.

   Tiandzinas, turintis 14,7 mln. gyventojų, yra vienas iš keturių Kinijos miestų, turinčių specialų statusą ir tiesioginį pavaldumą centrinei valdžiai. Tiandzinas yra didžiausias Kinijos giliavandenis uostas, penktas pagal dydį uostas pasaulyje. Mieste veikia laisvoji ekonominė zona. Tiandzinas siekia tapti Šiaurės Kinijos ekonomikos, technologijų centru, ekologišku miestu ir tarptautiniu uostu.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_1753.jpg

   Kovo 19-20 dienomis Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė lankėsi Guandongo provincijoje.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_20180309_SandongasKinija.jpg

   Kovo 8-9 dienomis Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė lankėsi Kinijos Šandongo provincijos sostinėje Džinane.

   Atstovybių naujienos »
   tomas_razmus-7403.JPG

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 28 dieną susitiko su naujuoju Kinijos  ambasadoriumi Shen Zhifei. Nuo diplomatinių santykių užmezgimo tarp Lietuvos ir Kinijos tai yra jau dešimtasis Kinijos ambasadorius Lietuvoje.

   Dvišaliai santykiai »
   tomas_razmus-2393.JPG

   2018 metų sausio 4 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su savo kadenciją Lietuvoje baigiančiu Kinijos ambasadoriumi Wei Ruixing. Ministras padėkojo ambasadoriui už jo darbą Lietuvoje plėtojant ir stiprinant abiejų šalių santykius.

   Dvišaliai santykiai »
   20171031_komisijosposedis.jpg

   Spalio 31 dieną Kinijoje, Pekine įvyko 13-asis tarpvyriausybinės Lietuvos ir Kinijos prekybinio- ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis.

   _DSC5436.JPG

   Vilniuje 2017 metų spalio 10 dieną surengtos dvišalės Lietuvos ir Kinijos politinės konsultacijos, kurių metu buvo pasikeista nuomonėmis aktualiais dvišaliais politiniais, ekonominiais klausimais. Taip pat aptartas šalių bendradarbiavimas 16+1 formate, aktualūs susitarimai, padėtis Šiaurės Korėjoje.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata