Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius susitikime su Lenkijos Prezidento kanceliarijos valstybės sekretoriumi aptarė santykių su Lenkija perspektyvas

Sukurta 2017.01.13 / Atnaujinta 2017.01.14 10:56
  L. Linkevičius susitikime su Lenkijos Prezidento kanceliarijos valstybės sekretoriumi aptarė santykių su Lenkija perspektyvas

  Lietuva ir Lenkija yra artimiausios kaimynės bei strateginės partnerės, turinčios daugybę bendrų interesų ir iššūkių, todėl glaudus šalių bendradarbiavimas neturi alternatyvų, teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Lenkijos Prezidento kanceliarijos valstybės sekretoriumi Krzysztofu Szczerskiu.

  Sausio 13 dieną Trakuose vykusiame susitikime aptartas dvišalis bendradarbiavimas, ES darbotvarkės, saugumo politikos  ir energetinio saugumo klausimai, santykiai su Rusija, padėtis Ukrainoje, Rytų partnerystės politika.

  Daug dėmesio pokalbio metu skirta saugumo situacijai regione aptarti. „Šiuo metu turime koncentruotis į sklandų NATO viršūnių susitikime Varšuvoje priimtų sprendimų įgyvendinimą“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas. Jis padėkojo Lenkijai už daugkartinį dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Lietuvoje.

  Kalbantis apie santykius su Rusija ir situaciją Ukrainoje buvo pažymėta, kad svarbu išlaikyti vieningą sankcijų politiką Rusijos atžvilgiu tol, kol nebus visiškai įgyvendinti Minsko susitarimų reikalavimai bei tęsti paramą Ukrainos teritorinio vientisumo užtikrinimui ir reformų procesui šioje srityje. „Lietuva ir Lenkija ir toliau turi dėti bendras pastangas įgyvendinant ES Rytų partnerystės iniciatyvą“, – pažymėjo L. Linkevičius.

  Susitikime buvo pabrėžta Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo energetikos ir transporto srityse svarba. „Bendradarbiavimas su Lenkija labai svarbus siekiant Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais bei siekiant maksimaliai efektyviai išnaudoti projektą „Rail Baltica“, taip pat svarbu tęsti dujų jungties projekto įgyvendinimą“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

  Pokalbio metu buvo iškeltas klausimas dėl Astravo atominės elektrinės projekto Baltarusijoje, kuris yra įgyvendinamas neskaidriai ir nesilaikant tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų.

  Taip pat aptarti klausimai, susiję su lenkų tautinės mažumos padėtimi Lietuvoje.

  2017 m. sausio 20 d. L. Linkevičius Lenkijos užsienio reikalų ministro Witoldo Waszczykowskio kvietimu lankysis Varšuvoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_1467.JPG

  Spalio 4-5 dienomis Birštone vyko tradicinis kasmetinis Lietuvos ir Lenkijos intelektualų ir ministerijų atstovų susitikimas, kurio dalyviai aptarė bendradarbiavimą Baltijos jūros regione, dvišalių santykių perspektyvas, saugumo politikos aktualijas bei ES ateitį.

  Dvišaliai santykiai »
  2018-09-28-GP0010-MKSz-kons-pol-lit-003.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 28 dieną lankėsi Varšuvoje, kur su Lenkijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Konradu Szymańskiu aptarė derybas dėl ES daugiametės (2021-2027 m.) finansinės programos, Jungtinės Karalystės išstojimą iš ES, Baltijos jūros regiono energetikos projektus ir kitus aktualius ES dienotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  20180913URM1743.JPG

  Rugsėjo 13 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  susitiko su į Vilnių darbinio vizito atvykusiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 13 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  susitiks su į Vilnių atvyksiančiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi. Susitikimo metu planuojama aptarti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą ES ir NATO klausimais, regioninio saugumo ir santykių su rytinėmis kaimynėmis aktualijas, dvišalių santykių ir infrastruktūrinių projektų plėtrą.

  Dvišaliai santykiai »
  tomas_razmus-6477.JPG

  Birželio 13 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių politinės konsultacijos, kurių metu politikos direktorė Asta Skaisgirytė su Lenkijos kolega Cyryl Kozaczewski aptarė pasirengimą NATO vadovų susitikimui, kuris vyks liepos 11-12 dienomis Briuselyje.

  Dvišaliai santykiai »
  33941861_1950203428324780_4399841910512943104_n.jpg

  Gegužės 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos Azijos regiono klausimais.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata