Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius su Estijos užsienio reikalų ministru aptarė dvišalį ir regioninį bendradarbiavimą

Sukurta 2017.01.12 / Atnaujinta 2017.01.12 17:44
   L. Linkevičius su Estijos užsienio reikalų ministru aptarė dvišalį ir regioninį bendradarbiavimą
   L. Linkevičius su Estijos užsienio reikalų ministru aptarė dvišalį ir regioninį bendradarbiavimą

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 12 dieną susitiko su Estijos užsienio reikalų ministru Svenu Mikseru, atvykusiu į Lietuvą su darbo vizitu. Susitikime aptarti aktualūs dvišaliai, ES darbotvarkės, saugumo politikos  ir energetinio saugumo klausimai, padėtis Ukrainoje, Rytų partnerystės politika.

   „Gyvename sudėtingu laikotarpiu, kai aplink susiduriame su įvairiausiais iššūkiais, todėl Baltijos šalių vienybė įgauna dar didesnę svarbą“, – pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

   L. Linkevičius pasidžiaugė puikiais dvišaliais santykiais su Estija ir pabrėžė abiejų šalių pozicijų ir veiksmų koordinavimo svarbą, ypač atsižvelgiant į būsimą Estijos pirmininkavimą ES Tarybai 2017 m. antrą pusmetį. Ministras priminė, kad Lietuva pasirengusi pasidalyti savo pirmininkavimo ES Tarybai patirtimi.

   Ministras pabrėžė, kad būtina artimiausiu metu priimti sprendimus dėl Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais, taip pat tęsti projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimą.

   „Privalome kartu kelti klausimą dėl Astravo atominės elektrinės projekto Baltarusijoje, kuris yra įgyvendinamas neskaidriai ir nesilaikant tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų. Tai yra ne tik Lietuvos ar Estijos, bet ir viso regiono bei Europos problema“, – pažymėjo L. Linkevičius.

   Kalbėdami apie šalių saugumui kylančius iššūkius, ministrai tarėsi, kaip Lietuva ir Estija galėtų veikti kartu, kad būtų įgyvendinami NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje sprendimai, tęsiama principinga sankcijų Rusijai politika ir parama Ukrainai bei kitoms ES Rytų partnerystės šalims.

   „Tikimės, kad Estijos pirmininkavimo ES Tarybai metu Briuselyje vyksiančiame ES ir Rytų partnerystės viršūnių susitikime bus priimti svarbūs sprendimai dėl šios iniciatyvos ateities“, – teigė L. Linkevičius.

   S. Mikseras Estijos užsienio reikalų ministru paskirtas 2016 m. lapkričio 23 d., anksčiau jis yra buvęs gynybos ministru, daug kartų išrinktas į Estijos parlamentą.

   Daugiau nuotraukų rasite čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Zananavicius.jpg

   Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Taline susitiko su Estijos Europos reikalų viceministru Matti Maasikas.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_2955.JPG

   Baltijos valstybėms švenčiant nepriklausomybės atkūrimo ir paskelbimo šimtmečius, Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionaliniai operos ir baleto teatrai 2018 metais rengia tarpusavio gastrolių mainus. Birželio 7-9 dienomis Talino operoje svečiavosi Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, parodęs tris spektaklius.

   Dvišaliai santykiai »
   tartu6.jpg

   Kovo 7 dieną Lietuvos ambasadorius Estijoje Giedrius Apuokas apsilankė Tartu mieste, kur šiuo metu vyksta Lietuvos dienos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui bei Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

   Atstovybių naujienos »
   28161851_1831815473503338_4282137074910599442_o.jpg

   Vasario 24 dieną 12 val. Lukiškių aikštėje bus iškilmingai iškeltos Lietuvos ir Estijos vėliavos. Vėliavų pakėlimo ceremonija skirta pažymėti Estijos Respublikos nepriklausomybės 100-ąsias metines.

   Dvišaliai santykiai »

   Oficialiame Lietuvos ambasados Estijoje surengtame priėmime Valstybės atkūrimo 100-mečio proga apsilankė Estijos ministras pirmininkas Jüri Ratas ir  su oficialiu vizitu Estijoje besilankantis Latvijos ministras pirmininkas Maris Kučinskis.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   Estija.jpg

   Vasario 16-osios išvakarėse Talino Laisvės aikštėje  (Vabaduse väljak) esantys LED stulpai sužibo Lietuvos trispalvės spalvomis.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata