Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Armėnijoje įteikta ketvirtoji J. Baltrušaičio jaunesniojo architektūros premija

Sukurta 2020.12.17 / Atnaujinta 2020.12.17 09:18
   Armėnijoje įteikta ketvirtoji J. Baltrušaičio jaunesniojo architektūros premija
   Armėnijoje įteikta ketvirtoji J. Baltrušaičio jaunesniojo architektūros premija
   Armėnijoje įteikta ketvirtoji J. Baltrušaičio jaunesniojo architektūros premija

   Gruodžio 16  dieną Nacionaliniame Armėnijos architektūros ir statybos universitete buvo įteikta ketvirtoji Jurgio Baltrušaičio jaunesniojo vardo premija.

   Premija įteikta architektūros magistro studijų studentei Annai Karamyan už darbą, skirtą atnaujinti ir visuomenės poreikiams pritaikyti mekhitaristų vienuolyną Armėnų San Ladzaro saloje Venecijoje.

   Įteikdama premiją Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė pabrėžė, kad architektūra yra ateities kūrimo ir praeities išsaugojimo menas, todėl šių metų konkurso tema „Kultūros paveldas ir integracija“ yra itin aktuali.
    
   Ambasadorė priminė apie Jurgio Baltrušaičio jaunesniojo indėlį dokumentuojant armėnų khatčkarus (akmeninius kryžius) senovės kapinėse Julfoje, kurie, deja, neišliko iki mūsų dienų. Ji taip pat pabrėžė, kad šių dienų įvykių kontekste labai svarbu, kad tarptautinė bendruomenė skirtų visas pastangas tam, kad autentiškas kultūros paveldas būtų išsaugotas ir rekonstruotas Kalnų Karabache bei aplink jį.
    
   Lietuvos  ambasados Armėnijoje iniciatyva žymaus Lietuvos meno istoriko, diplomato, Jurgio Baltrušaičio jaunesniojo vardo premija įsteigta kartu su Petros Aloyan fondu, naujienų agentūra „Mediamax“ ir Nacionaliniu Armėnijos architektūros ir statybos universitetu 2017 metais. Partneriai yra įsipareigoję 1500 eurų vertės apdovanojimą skirti penkerius metus.

   J. Baltrušaitis jaunesnysis (1903-1988) Armėnijoje yra žinomas ne tik kaip Kaukazo regiono pastoracinės architektūros istorikas, išleidęs dvi knygas apie Armėnijos ir Sakartvelo architektūrą, bet ir kaip veikalo „Antkapių paminklai Julfoje prie Arakso“ autorius.

    

    

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Vasario 11 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė ir Europos Sąjungos ambasadorė Armėnijoje A. Wiktorin dalyvavo humanitarinės pagalbos perdavime Kalnų Karabacho šeimoms.

   Atstovybių naujienos »

   Gruodžio 28 dieną ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Armėnijos užsienio reikalų ministru Ara Aivazianu, pasveikinusiu jį pradėjus eiti naujas pareigas.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

   Gruodžio 14 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su naujai paskirtu Armėnijos užsienio reikalų ministru Ara Ayvazyanu. Ambasadorė palinkėjo ministrui visokeriopos sėkmės ir pabrėžė Lietuvos pasirengimą toliau stiprinti dvišalį bendradarbiavimą bei prisidėti prie Armėnijos reformų darbotvarkės įgyvendinimo.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   IRC2.jpg

   Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasada Armėnijoje suteikė humanitarinę paramą nuo karo Kalnų Karabache nukentėjusiems armėnams.

   Dvišaliai santykiai »
   1.JPG

   Rugsėjo 26 dieną Diližano (Armėnija) bendruomenės centre įvyko projekto „Armėnijos kaimo vietovių vystymas“ rezultatų pristatymas.

   Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   SMM Armenia1.jpg

   Rugsėjo 24 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitikime su Armėnijos švietimo, mokslo, kultūros ir sporto ministru Arayiku Harutyunyanu aptarė bendradarbiavimo planus švietimo, mokslo, kultūros ir sporto srityse.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »